Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem registry

Ahoj,notebook mi pořád hlásí že mám plný disk C, a přitom tam není nic navíc....co jsem mohla,jsem smazala a pořád je to stejné.Známý říkal,že to znamená,že mám bud vira nebo mám problém s jakýsi registry...což právě nevím co je a co se s tím dá dělat.Poradí někdo?Prosím....Děkuji

když je plný disk, nemá to s registry nic společného. a používat na zaplněný disk pochybné tweakovátko je taky nesmysl, předkolegovi nevěř.
mažeš soubory del, případně přetažením do koše? zůstávají totiž v záloze a fyzicky se nesmažou. zkus vysypat koš, a příště neužitečné věci mazat shift-del.
vypalovací programy si často ukládají image toho co vypalují do adresáře pro dočasné soubory, např. C:\Documents and Settings\veronika\Local Settings\Temp, nebo: C:\WINDOWS\Temp - zkontroluj jestli tam nezůstal nesmazaný obsah.
pokud máš choutky furt něco instalovat, windows si vychytrale vytváří body obnovení, což je asi největší žrout místa. pokud nic takového nepoužíváš, vypni: tento pc - pravým myšem vlastnosti - obnovení systému - vypnout.

Brtnik predsa neradi "len vysypat kos". Radi dalej aj precistit TEMPy, vypnut bod obnovenia.

Programy na cistenie registrov prd pomozu a ja vas fakt obdivujem, ked verite, ze vam pomohli zvysit diskovu kapacitu. ::) Na co je podla vas dobre cistenie registrov este? Lieci to napr. zlcnikove kamene susedy a pokosi mi aj travnik? :-)

Kdysi už jsem měla ten samý problém a bylo mi řečeno,že problém byl s regostry a známý mi to nějak celé přeinstalovával nebo co....Pořád mi to hlásí nedostatek místa a když nějaké místo uvolním,tak se za chvíli zase zaplní a já nevím čím,protože nic nestahuju...jako by se někde něco stahovalo samo nebo nevím,jak jinak to popsat.Projela jsem to antivirem a našlo a vyléčilo jednu infiltraci,ale problém stále přetrvává.Myslíte,že by třeba pomohlo,kdybych dala obnovení systému k dřívějšímu datu?

Tak a uz naposledy, registry s diskovou kapacitou maju pramalo spolocneho.

Pořád mi to hlásí nedostatek místa a když nějaké místo uvolním,tak se za chvíli zase zaplní a já nevím čím,protože nic nestahuju

System si uklada docasne subory (dost napr. pri dekomprimacii archivov a pod), takisto aj niektore programy su TEMP zruti (Adobe Photoshop zozerie v poho aj niekolko gigo s docasnymi subormi). Zistite, kolko mate vobec toho volneho miesta. Na systemovom disku sa odporuca minimum tych 500MB, ale ja by som to tipoval skor na 1-2GB, aby bola rezerva.

A naposledy, vypnite si bod obnovenia alebo znizte velkost miesta, ktore ma k dispozicii.

za prve - v komunikacii na internete sa povazuje pouzivanie kapitalok v texte za neslusnost (znamena to ze na niekoho kricite), co v tmoto pripade nie je opodstatnene

za druhe - spomaleny komp moze byt zapricineny virusom, velkou fragmentaciou disku, registrami, ...

za tretie - plny disk je sposobeny malym ostatkom miesta na disku

ne. co leží na disku nemusí mít nic společného se zaplněním ramky - a na volné ram hlavně záleží rychlost pc.
škoda že tazatelka neuvedla jak má vlastně velký/malý disk, pokud je rozdělený na c: a d: tak který jí to hlásí že je zaplněný, teď netuším jestli má vistu nebo xp.

taková malá rychlá pomoc by byla ve zmenšení zbytečně velkého swapu, ale ušetří to cca 1gb místa: ovládací panely - systém - upřesnit - výkon - upřesnit - virtuální paměť: nastavit počáteční i největší hodnotu pevnou, třeba na 512mb.

jinak by si tazatelka měla zjistit jak má vlastně velký profil, jestli veškerý bordel (hudbu, filmy, fotky) nestrká do svého profilu v C:\Documents and Settings\veronika\Dokumenty - protože to pak nejde ani rozumně zálohovat či přeinstalovat, těžko se pak hledá kde vlastně ubývá místo. pravým myšem na tom adresáři - ve vlastnostech se ukáže velikost včetně podadresářů - možná že tady je zakopaný bill gates.

zpomalování pc mají naopak na svědomí různě nesmyslně instalovaná tunidla a čističe, která klidně vymažou i důležitou součást systému aniž dají vědět. pokud se navíc spouští automaticky po startu aby cosi hlídaly, zabírají jen paměť a strojový čas. a protože ne všechny jsou zdarma a přesto jsou "zdarma", pak je pravděpodobné že kromě cracku obsahují i spyware.

na systémovém c: je hafou souborů skrytých, je to tak normální. čili když si dáš zobrazit velikost složky v půzkumáku, ty skryté soubory to neukazuje, pokud není na jiném místě ve windows povoleno zobrazení skrytých souborů (ovládací panely - možnosti složky). jenže pak jsou ještě chráněné soubory systému, když necháš zobrazit i je, určitě se najde nějaký trouba který je vymaže protože neví k čemu jsou.

nemáš to lehké - zaplnit 35giga systémový disk dá totiž nadlidskou práci, tolik zmíněné obnovení systému neudělá. ledaže některý uživatel svoje hloupé data cpe do adresářů mezi systém, a to pak není na uvolnění místa, ale na zabití.

už tu byly popsané nějaké metody, na nic jsi zatím neodpověděla. poslední pokus:
- existuje ve vaší domácnosti nějaký jedinec, který si ukládá data na c:?
- pokud kupujete hry na dvd - máte je všechny najednou nainstalovány (na céčko)?
- adresáře ...\temp prohlédnuty, nejsou úchylně velké?
- koš vysypán (jsou uživatelé co do koše mažou celá dvd)?
- používáte k něčemu body obnovení? jsou zapnuty?

a už mě to neba, po půl dni jsem se dozvěděl jak je velká ramka :( jdu na :beer:

RAM je dohromady na dva disk 1024MB,tzn.512MB....jsem dneska v práci,takže se do vašich rad pustím hned zítra ráno....mockrát vám vše děkuju....očítač používám jen já a přítel,ale ten tam instaloval jen jednu věc a tu už jsem smazala.....Bod obnovení zapnutý mám,protože jsem si myslela,že je to dobré,ale asi je to teda k ničemu.....Koš se mi vysypává automaticky a nikdy tam nic po smazání nezůstane.....tak já nevím....Jak říkám-zítra všechno vyzkouším a moc moc děkuji