Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem registry

Ahoj,notebook mi pořád hlásí že mám plný disk C, a přitom tam není nic navíc....co jsem mohla,jsem smazala a pořád je to stejné.Známý říkal,že to znamená,že mám bud vira nebo mám problém s jakýsi registry...což právě nevím co je a co se s tím dá dělat.Poradí někdo?Prosím....Děkuji

když je plný disk, nemá to s registry nic společného. a používat na zaplněný disk pochybné tweakovátko je taky nesmysl, předkolegovi nevěř.
mažeš soubory del, případně přetažením do koše? zůstávají totiž v záloze a fyzicky se nesmažou. zkus vysypat koš, a příště neužitečné věci mazat shift-del.
vypalovací programy si často ukládají image toho co vypalují do adresáře pro dočasné soubory, např. C:\Documents and Settings\veronika\Local Settings\Temp, nebo: C:\WINDOWS\Temp - zkontroluj jestli tam nezůstal nesmazaný obsah.
pokud máš choutky furt něco instalovat, windows si vychytrale vytváří body obnovení, což je asi největší žrout místa. pokud nic takového nepoužíváš, vypni: tento pc - pravým myšem vlastnosti - obnovení systému - vypnout.

Brtnik predsa neradi "len vysypat kos". Radi dalej aj precistit TEMPy, vypnut bod obnovenia.

Programy na cistenie registrov prd pomozu a ja vas fakt obdivujem, ked verite, ze vam pomohli zvysit diskovu kapacitu. ::) Na co je podla vas dobre cistenie registrov este? Lieci to napr. zlcnikove kamene susedy a pokosi mi aj travnik? :-)

za prve - v komunikacii na internete sa povazuje pouzivanie kapitalok v texte za neslusnost (znamena to ze na niekoho kricite), co v tmoto pripade nie je opodstatnene

za druhe - spomaleny komp moze byt zapricineny virusom, velkou fragmentaciou disku, registrami, ...

za tretie - plny disk je sposobeny malym ostatkom miesta na disku

zpomalování pc mají naopak na svědomí různě nesmyslně instalovaná tunidla a čističe, která klidně vymažou i důležitou součást systému aniž dají vědět. pokud se navíc spouští automaticky po startu aby cosi hlídaly, zabírají jen paměť a strojový čas. a protože ne všechny jsou zdarma a přesto jsou "zdarma", pak je pravděpodobné že kromě cracku obsahují i spyware.

U jedné starší verze AVG jsem se setkal s tím, že si to vytvářelo log soubor a ten neustále narůstal, až to sežralo místo na disku. Projeď si postupně soubory a složky na disku a najdi, kde a co tam zabírá nejvíc místa.

na systémovém c: je hafou souborů skrytých, je to tak normální. čili když si dáš zobrazit velikost složky v půzkumáku, ty skryté soubory to neukazuje, pokud není na jiném místě ve windows povoleno zobrazení skrytých souborů (ovládací panely - možnosti složky). jenže pak jsou ještě chráněné soubory systému, když necháš zobrazit i je, určitě se najde nějaký trouba který je vymaže protože neví k čemu jsou.

nemáš to lehké - zaplnit 35giga systémový disk dá totiž nadlidskou práci, tolik zmíněné obnovení systému neudělá. ledaže některý uživatel svoje hloupé data cpe do adresářů mezi systém, a to pak není na uvolnění místa, ale na zabití.

už tu byly popsané nějaké metody, na nic jsi zatím neodpověděla. poslední pokus:
- existuje ve vaší domácnosti nějaký jedinec, který si ukládá data na c:?
- pokud kupujete hry na dvd - máte je všechny najednou nainstalovány (na céčko)?
- adresáře ...\temp prohlédnuty, nejsou úchylně velké?
- koš vysypán (jsou uživatelé co do koše mažou celá dvd)?
- používáte k něčemu body obnovení? jsou zapnuty?

a už mě to neba, po půl dni jsem se dozvěděl jak je velká ramka :( jdu na :beer:

RAM je dohromady na dva disk 1024MB,tzn.512MB....jsem dneska v práci,takže se do vašich rad pustím hned zítra ráno....mockrát vám vše děkuju....očítač používám jen já a přítel,ale ten tam instaloval jen jednu věc a tu už jsem smazala.....Bod obnovení zapnutý mám,protože jsem si myslela,že je to dobré,ale asi je to teda k ničemu.....Koš se mi vysypává automaticky a nikdy tam nic po smazání nezůstane.....tak já nevím....Jak říkám-zítra všechno vyzkouším a moc moc děkuji