Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Win 10 nelze kopírovat na flashdisk

Nejde mi zkopírovat soubory i interního HDD na USB flashdisk. Systém vyhazuje hlášku, že nemám oprávnění, přitom kopírování mezi interními fyzickými HDD možné je. Mám ve stolním kompu jak SSD disk tak i magnetickej. Dík předem za každej dobrej nápad. Pav.

Flash disk je poruchové zařízení, nemusí být v pořádku. FlashDisk je v podstatě obdoba SSD. Ty nemechanické disky se chovají tak, že jakmile zjistí problém, přepnou se do stavu jen pro čtení, aby měl uživatel aspoň nějakou šanci přečíst data než to odejde úplně.
V jiném počítači FlashDisk funguje?

na tom jiném pc jsi nejspíš tu flashku formátoval na ntfs, flashka zdědila jeho lokální práva, proto se teď jiný pc ptá.

odeber všechny uživatele z flashky a nastav jen "everyone".
snesitelné je ponechat tam skupiny "users" a "administrators" s plnými právy.
https://pc.poradna.net/articles/1526421-windows-opravneni-a-vlastnictvi-objektu

jestli máš home verzi windows, tam se žádnými skupinami uživatelů nezatěžuj.

Mám dojem, že v prípade W10_2004 sa jedná o iné šalamúnske zabezpečenia, nielen nejaké prístupové práva pre flešku. Ak mu pri W7 fičí fleš normálne.

Napríklad je v desine o.i. filigrantských riešení aj takýto pamlsok:
Windows Security > Device Security > Core Isolation

a spol. iných vecí medzi nebom a zemnou v ktorých sa sám sľušný, poctivý, pracovitý občan Hujer nevyznávává, o čom tunakaj píšu samotní vývojári:

https://support.microsoft.com/sk-sk/help/4096339/windows-10-device-protection-in-windows-defender-security-center

Na fleške zmeň prístupové práva, prevezmi vlastníctvo v I. rade: Everyone s plnými právami, II. Users, III. Administrators, System, Al aplications, nt service\trustedinstaller apod., všetko zaklikaj čo hrdlo ráči.

Flešku zmaž, zmaž prvý sektor nástrojom Diskpart.exe - Clean.

Hard Disk Low Level Format Tool - stačí zafajnúť štvorec, aby sa zmazal prvý sektor.

Naformátuj fleš: convert X: / fs: ntfs X: je písmeno flešky

Pre istotu flešku skontroluj: chkdsk X: /x /f /r

Potom ju zahoď, zrejme je "načatý" Firmware, ak to nerobia aj iné flešky.

Defender má možnosti povolenia ku konkrétnym súborom a úložiskám, skus povoliť flešku a vypni tiež rozšírenú kontrolu v Defender na ransomware.

z flash disku na HDD soubory kopírovat lze, obráceně nikoliv

i v jiném pc? pokud to nejsou uživatelská práva (dával jsem i odkaz výše), pak je poškozená. viníkem je vytažení flashky za chodu místo korektního odpojení (+ prodleva pár s, protože disk-chache windows)

současný obsah flashky je už bezcenný, takže jednoduchý test: jde na nějakém pc zformátovat?

pořád je tajné, jestli má flashka formát ntfs (odkaz na práva jsem dával), nebo jiný.
tv na práva kašle, jiný pc mohl být ten, kde byla flashka s možnými vadnými právy vytvořena.
ale chyba kopírování má vždycky napsat nějakou chybovou hlášku, i tím by se dalo řídit.

jestli byla flashka zkontrolována na více pc, má nejspíš částečně poškozený souborový systém a tento pc si s ní nerozumí, má u ní vadný záznam v registrech: HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Enum\USBSTOR
pak doporučuju ji nezapojovat, spustit "nirsoft usbdeview" a smazat její záznam (nebo přímo přes registry).
teprve potom zapojit - a nejlépe znovu zformátovat.

ta obsese neustále instalovat do pc nějaké nesmyslné "antiviry": k čemu to má být dobré? jak pochybný antivir prospěje chodu pc?

aľe vôbec, aľe už vôbec tomu nerozumieš, nechápeš modernú dobu západného, dekadentného, amerického zla kapitaľizmu, ľebo AV nainštalovaný v americkom systéme je dnes nutná nutnosť-nutnúca podobne, ako ovládať CCleaner.

Windows je bez poctivého AV smŕŕŕť.

Že by to dělal Adaware Antivirus? AVAST jsem přestal používat po přečtení několika k němu skeptických příspěvků tady na poradně. Už to začíná vidět na sformátování HDD (systémovej, je to SSD) a nainstalit znovu Win10.