Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Problém s připojením na servery

Dobrý den,
tento týden jsem zakoupil předplatné programů od adobe, problém nastal při instalaci a následném pokusu o spuštění jednotlivých aplikací, kdy se objevila chyba, že server adobe není dostupný a není možno ověřit platnost předplatného. Považoval jsem toto za chybu na straně adobe. Když však tento problém trval více než dva dny, snažil jsem se toto řešit na komunitním foru v angličtině, kde mě stále upozorňovali, že problém je mám mé straně a že mám zkontrolovat své připojení, vypnout firewall a antivirový program.
Následně zjišťuji, že mám problémy s připojením na další servery, konkrétně herní klienty Epic Games a Steam, kde mi to též napíše, že spojení se serverem nelze navázat.

Mám Windows 10 Home 64 bit. verzi, poslední aktualizaci, firewall a anitivirový program je pouze součástí Windows, jiný bezpečnostní software nepoužívám. Jiné anomálie ve funkčnosti internetového připojení nepozoruji.

Je chyba v nastavení Windows, routeru či je chyba na straně poskytovatele internetu? Velice děkuji za případné odpovědi a nasměrování k řešení problému.

chtělo by to ověřit, jestli máš normální připojení na net bez proxy a jiných pochybných cest.
zkusil jsem si schválně vytrasovat cestu k adobe:

tracert adobe.com
tracert www.adobe.com

v prvním případě jde ping až do ameriky k branám adobe a tam nekonečně bloudí. (když zadám adobe.com do prohlížeče, dlouho nad stránkou hloubá, pak napíše že pro neamerické publikum si mám kliknout a vybrat coutry)
druhý případ zamíří rovnou do adobe cloudu na akamai servery a je hotovo.

jestli s cestou k tvým internetům nebo s adresou pro ověření není podobná pakárna.

C:\Users\micha>tracert www.adobe.com

Tracing route to e7933.dsca.akamaiedge.net [2.18.68.142]
over a maximum of 30 hops:

1 <1 ms <1 ms <1 ms router.asus.com [192.168.1.1]
2 2 ms 1 ms 2 ms 10.1.106.254
3 2 ms 1 ms 1 ms jicin.jicinet.cz [93.89.144.1]
4 8 ms 7 ms 6 ms u77-236-192-33.static.edera.cz [77.236.192.33]
5 6 ms 9 ms 9 ms cust-edera.supernetwork.cz [88.86.98.157]
6 6 ms 9 ms 6 ms ae0-415.vie10.core-backbone.com [5.56.18.153]
7 17 ms 10 ms 10 ms ae1-2051.vie20.core-backbone.com [81.95.15.49]
8 11 ms 11 ms 13 ms vix-vie.netarch.akamai.com [193.203.0.168]
9 11 ms 11 ms 11 ms a2-18-68-142.deploy.static.akamaitechnologies.com [2.18.68.142]

Trace complete.

Volbu proxy serveru mám v nastavení Win vypnutou. Adwcleaner nezjistil nic podezřelého.

Pro jistotu:

Neměl jsi v PC dříve upirátěné adobácké programy (a případně steamácké hry)? Pokud ano, cracky třeba dělají právě to, co teď nechceš, zabraňují připojování se na servery Adobe, Steamu atd.

Nefungují ti jen herní klienti a spojení s Adobe z Photoshopu nebo se nedostaneš ani na jejich stránky? Pokud se nedostaneš ani na stránky, nabootuj nějaký live linux a zkus se na stránky dostat odtamtud. Pokud tam to fungovat bude, problém je v tvých Windowsech.

Zkus si projít firewall Windows, poctivě příchozí a odchozí komunikaci a zkontroluj, jestli něco od Adobe, Steamu a Epicu nemáš zablokované.

Žádné pirátské kopie her ani softwaru Adobe v PC nemám, instalace Windows je od konce ledna, kdy jsem renovoval PC. Doteď jsem měl balíček od Adobe s Lightroom a Photoshopem, které normálně fungovali. V pondělí 6.7 jsem se rozhodl zakoupit kompletní balík programů Adobe a od té doby jsem pozoroval problémy. Při instalaci dalšího software, konkrétně Indesign a Illustrator se objevily zmíněné problémy s připojením a ověřením předplatného. Provedl jsem reinstalaci celého Adobe Cloud, ale již se mi nepodařilo spustit žádnou aplikaci. Web Adobe, Steamu a Epicu mi funguje. Položky v nastavení Firewall jsem kontroloval, žádná blokace.