Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Musím zadat předvolbu, když volám do zahraničí?

Zdravím Vás, chci se zeptat pokud budu chtít volat z ČR do zahraničí konkrétně Nizozemsko, potřebuji zadávat předvolbu +31 987654321 nebo stačí zavolat 987654321 a telefonát se automaticky přesměruje do jejich sítě. Tudíž se mi jedná o to, musím zadat předvolbu abych se dovolal či nikoliv? Díky
Změna prostoduchého předmětu, původně: Mobil (karel)

Řešení:

Stručná rekapitulace:

Jsem v ČR a volám na ČR číslo (bez ohledu na to, kde se volaný nachází) - předvolbu nezadávám
Jsem v ČR a volám na zahraniční číslo - zadávám předvolbu zahraničního čísla
Jsem v zahraničí a volám na ČR číslo - zadávám předvolbu ČR

Obecně. Když budeš zadáš mezinárodní předvolbu, nic se nestane, ať už budeš doma nebo v zahraničí.
Ale nemůžeš zadat nizozemskou mezinárodní předvolbu a české číslo. Předvolba je součástí čísla, jen se doplňuje automaticky podle země, ve které se nacházíš, pokud ji nezadáš. Pokud budeš v Holandsku a zadáš číslo bez předvolby, vytočí se holandské číslo.

No jedná se o to, volal jsem dané osobě na číslo 987654321, která má u mne závazek a vzal to a řekl že je právě v Nizozemsku. Proto mi to vrtalo hlavou jak jsem se tam dovolal, když jsem žádnou předvolbu nezadal, takže se mi asi vyhýbá no. :)

Stručná rekapitulace:

Jsem v ČR a volám na ČR číslo (bez ohledu na to, kde se volaný nachází) - předvolbu nezadávám
Jsem v ČR a volám na zahraniční číslo - zadávám předvolbu zahraničního čísla
Jsem v zahraničí a volám na ČR číslo - zadávám předvolbu ČR

Obecně. Když budeš zadáš mezinárodní předvolbu, nic se nestane, ať už budeš doma nebo v zahraničí.
Ale nemůžeš zadat nizozemskou mezinárodní předvolbu a české číslo. Předvolba je součástí čísla, jen se doplňuje automaticky podle země, ve které se nacházíš, pokud ji nezadáš. Pokud budeš v Holandsku a zadáš číslo bez předvolby, vytočí se holandské číslo.