Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem EU se ženě do pr*seru, smrdí to válkou

Není to můj ad-hoc výkřik. Válečný konfilkty vznikají někdy z malých konfliktů a pak to eskaluje válkou.

Něco takovýho nám hrozí v Jižní Osetii a Abcházii. Vycházím z článku http://www.denik.cz/ze_sveta/gruzie_rusko20080909.h tml

Konkrétně

„Unie na sebe vzala roli hlavního garanta, že Gruzie nepoužije sílu proti Jižní Osetii a Abcházii,“ vysvětlil v úterý ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov výsledek pondělních jednání s představiteli Evropské unie na zámku Mein Dorf u Moskvy.

Nevěřím tomu, že Říše (známa také jako EU) může cokoli vojensky a politicky garantovat.

Pavel

Garantovat také nesmíme. (Prga Gitič) (Kráťa)

Tohle smrdí průserem. EU nemá jednotný vedení, není to stát, nemá vojenskou a politickou zkušenost s řešením potenciálně válečných konfliktů.

Mise států EU nedokážou ochránit civilní obyvatelstvo (viz Balkán), těžko můžou na Kavkaze něco vojensky garantovat. EU na to nemá a s*re se do problému, kterej je nad její možnosti/schopnosti. Dosaď si do rovnice ambiciózní Rusko a musí ti z toho vyjít průser.

Reakce vyvolávat nechci. Upozorňuju na to, že se zítra můžeme probudit do světa, kterej neznáme.

Pavel

Já chápu garanci jako dodržení závazků. Garantuji, že Gruzie nezaútočí = postarám se o to, že se to nestane.

No a na to Říše nemá. Nemyslím si, že by Rusko útočilo na EU, k tomu nemá důvod. Ale bojím se, že (ne když, ale až) to na Kavkazu bouchne, že EU se do toho tak nešikovně zamotá sama, že to může znamenat válku, do které se zapojí více stran.

Prostě, EU se angažuje v něčem, na co nemá. Politicky a vojensky. Tím se situace jen zhorší.

Ropu a plyn teď ponechávám stranou. Ale poslední dobou je vidět, jak si Rusko s EU vytírá prdel. Jsou mocensky silní, vojensky připraveni, ekonomicky silní. A hájí svoje zájmy. Nějaká EU je nezastaví. Tečka.

Pavel

Samozřejmě že nemůže nic garantovat, ale v případě jižní Osetie nemůže nic garantovat ani NATO která má skutečnou vojenskou sílu, aniž by riskovala rozsáhlý konflikt. Když jsem četl výkřiky ODS o tom, že je potřeba neprodleně Gruzii přijmout do NATO, nedělalo se mi z toho dobře.

No a to nám do toho ještě pustí big beng. Honem rychle pište, apokalypsa se blíží.

Ač žijeme v nejklidnější době v dějinách lidstva, jsme mediálně masírováni neštěstími, lokálními bojůvkami a teroristy, aby většina lidstva měla pocit, že tato současná doba vůbec klidná není. Tento výkřik o hrozbě války pro mě splývá s ostatním zpravodajstvím a jsem si jistý, že nám zítra bude hrozit ještě větší nebezpečí, které pozítří bude přebito požárem mimozemšťana na poli geneticky modifikované podzemnice olejné.

aby to nebyl pověstný klid před bouří...

Zvrtnout se to může kdykoli z čehokoli. Vždycky se chlácholím tím že pokud se nějaký problém hodně nafukuje v médïích (Ebola, SARS, ptačí chřipka atd atd), nic z toho nebude a naopak, Hitlerovi se smáli a jak to dopadlo. O skutečných problémech nevíme skoro nikdy předem. A to platí dle mého v makrosvětě stejně jako v našich mikrosvětech (úmrtí blízkého člověka, vážná nemoc, před tím jsme málokdy varováni a už vůbec nejsme připraveni).

Zvrtnout se to může kdykoli z čehokoli.

"Může být, že nás v případě války s Tureckem Němci napadnou, poněvadž Němci a Turci drží dohromady. Jsou to takový potvory, že jim není v světě rovno. Můžeme se však spojit s Francií, která má od jedenasedmdesátého roku spadeno na Německo. A už to půjde. Válka bude, víc vám neřeknu."

Inu, docela se zdá, že jsem si naběhl. Já vidím hrozící válku. Nemám záruku/důkaz že bude. Vidím, že může být.

Naopak, o spoustě válečných konfliktů veřejnost vůbec netuší.

Ten tvůj konec je kouzelnej :-)

Pavel

Jedna moje kamarádka říkala, že by chtěla mít stejné starosti jako má Mirek, zřejmě nezná Pavla 8-) ...

EU nemá co garantovat, EU neni vojenské seskupení, jako kdyby jsi chtěl po lobistech za ževejkačky aby chránili baltské ostrovy - neni to jejich problém, obchodujou, neválčej.

Já myslím, že není ideální používat formát png s nastavenou průhledností na webové stránky, protože některé prohlížeče tu průhlednost neumí zobrazit (zatímco u gif ano).
No a teď si představte, že moderní Evropané použijí png, zatímco zaostalí teroristé budou mít zastaralé prohlížeče - šup a už sem letí plechovka s velbloudím trusem.

evropa v tramtárii válčit nebude, ať už na ně okupační rusko svaluje všechny závazky a záruky nebo ne.
když jsou nějaké mírové jednotky kdesi v africe, taky nezačnou válčit jen proto že se hutuové a tutsiové chtějí znovu zabíjet.

fašistickému státu se zbrojním arzenálem jako má rusko, s uvažováním ze 17.století a se slovníkem z doby lovců mamutů, se nikdo do cesty na jeho hranicích ani stavět nemůže.

nevím jestli tušíš kde je gruzie, já taky ne, tipuju to na nějaké 2-3.000 km od evropy. tam se dá válčit na dálku leda na playstationu, ale reálně to (proti rusákům) není možné.

rusko už de facto předvedlo, že jsou nepřáteli evropy*. čili jsou obtížným fašistickým sousedem, vedle kterého je nutné vydržet bydlet, který sem posílá své kriminální štěnice, ale do zpráv v televizi ani zde bych je nedával. myslím že sem patří jen civilizované věci.

*) pokud chce někdo unavovat připomínkami, že podle jeho učebnice rusko prý patří do evropy, ať si sundá růžové či rudé brýle.

evropa v tramtárii válčit nebude, ať už na ně okupační rusko svaluje všechny závazky a záruky nebo ne

Těžko říct, jak to přesně bylo (se závazky). Ale pokud se EU k něčemu zaváže a cokoli garantuje, musí to dodržet. A nedovedu si to představit bez vojenské mise. To jako řeknou Gruzínskýmu vedení státu "nedělejte to, my jsme to slíbili"? Jak jinak si to chce EU realizovat (garanci nepoužití síly ze strany Gruzie) je mi fakt záhadou (kromě vojenskýho řešení).

No a pokud už tam EU ty vojáky mít bude a nastane konflikt/válka, tak buď tihle euvojáci neudělají nic (typická přeposranost EU a neschopnost efektivně řešit problémy), nebo se do toho zapletou. A to bude průser.

fašistickému státu se zbrojním arzenálem jako má rusko, s uvažováním ze 17.století a se slovníkem z doby lovců mamutů, se nikdo do cesty na jeho hranicích ani stavět nemůže

Nevím, zda se dá na Rusko naroubovat pojem "fašistický stát", nicméně souhlasím v tom, že sebevědomí, podpořené obrovským vojenským potenciálem a specifickej pohled Rusů a Ruska na svět okolo... je jako dráždit draka holou rukou.

Se zbytkem podmíněně souhlasím s výhradou toho fašismu.

Pavel

A vyraz totalitne xenofobni bys snesl?

EDIT: jeste bych dodal, ze s obrovsky nafouknutym egem a uzanym pocitem nedoceneni

Rusko - test vakuové bomby, napadení Gruzii, zborejní..
USA - test jaderných zbraní na lidech, vyhlazení 1% země jaderným testem. Nahrané WTC..
Čína - mírumilovnej stát pořadějící LOH, který obešel HNUSNÉ a NESPRAVEDLIVÉ věkové diskrimenační pravidlo od OH výboru. 8-) Navíc mi z Číny poslali kostým psa pro Lucinku.

Pokud EU bude chtít někdy válčit či být v nějakém válečném uskupení, jsem pro Čínu jako spojence 8-)