Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem EU se ženě do pr*seru, smrdí to válkou

Není to můj ad-hoc výkřik. Válečný konfilkty vznikají někdy z malých konfliktů a pak to eskaluje válkou.

Něco takovýho nám hrozí v Jižní Osetii a Abcházii. Vycházím z článku http://www.denik.cz/ze_sveta/gruzie_rusko20080909.h tml

Konkrétně

„Unie na sebe vzala roli hlavního garanta, že Gruzie nepoužije sílu proti Jižní Osetii a Abcházii,“ vysvětlil v úterý ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov výsledek pondělních jednání s představiteli Evropské unie na zámku Mein Dorf u Moskvy.

Nevěřím tomu, že Říše (známa také jako EU) může cokoli vojensky a politicky garantovat.

Pavel

Garantovat také nesmíme. (Prga Gitič) (Kráťa)

Jedna moje kamarádka říkala, že by chtěla mít stejné starosti jako má Mirek, zřejmě nezná Pavla 8-) ...

EU nemá co garantovat, EU neni vojenské seskupení, jako kdyby jsi chtěl po lobistech za ževejkačky aby chránili baltské ostrovy - neni to jejich problém, obchodujou, neválčej.

evropa v tramtárii válčit nebude, ať už na ně okupační rusko svaluje všechny závazky a záruky nebo ne.
když jsou nějaké mírové jednotky kdesi v africe, taky nezačnou válčit jen proto že se hutuové a tutsiové chtějí znovu zabíjet.

fašistickému státu se zbrojním arzenálem jako má rusko, s uvažováním ze 17.století a se slovníkem z doby lovců mamutů, se nikdo do cesty na jeho hranicích ani stavět nemůže.

nevím jestli tušíš kde je gruzie, já taky ne, tipuju to na nějaké 2-3.000 km od evropy. tam se dá válčit na dálku leda na playstationu, ale reálně to (proti rusákům) není možné.

rusko už de facto předvedlo, že jsou nepřáteli evropy*. čili jsou obtížným fašistickým sousedem, vedle kterého je nutné vydržet bydlet, který sem posílá své kriminální štěnice, ale do zpráv v televizi ani zde bych je nedával. myslím že sem patří jen civilizované věci.

*) pokud chce někdo unavovat připomínkami, že podle jeho učebnice rusko prý patří do evropy, ať si sundá růžové či rudé brýle.

evropa v tramtárii válčit nebude, ať už na ně okupační rusko svaluje všechny závazky a záruky nebo ne

Těžko říct, jak to přesně bylo (se závazky). Ale pokud se EU k něčemu zaváže a cokoli garantuje, musí to dodržet. A nedovedu si to představit bez vojenské mise. To jako řeknou Gruzínskýmu vedení státu "nedělejte to, my jsme to slíbili"? Jak jinak si to chce EU realizovat (garanci nepoužití síly ze strany Gruzie) je mi fakt záhadou (kromě vojenskýho řešení).

No a pokud už tam EU ty vojáky mít bude a nastane konflikt/válka, tak buď tihle euvojáci neudělají nic (typická přeposranost EU a neschopnost efektivně řešit problémy), nebo se do toho zapletou. A to bude průser.

fašistickému státu se zbrojním arzenálem jako má rusko, s uvažováním ze 17.století a se slovníkem z doby lovců mamutů, se nikdo do cesty na jeho hranicích ani stavět nemůže

Nevím, zda se dá na Rusko naroubovat pojem "fašistický stát", nicméně souhlasím v tom, že sebevědomí, podpořené obrovským vojenským potenciálem a specifickej pohled Rusů a Ruska na svět okolo... je jako dráždit draka holou rukou.

Se zbytkem podmíněně souhlasím s výhradou toho fašismu.

Pavel

A vyraz totalitne xenofobni bys snesl?

EDIT: jeste bych dodal, ze s obrovsky nafouknutym egem a uzanym pocitem nedoceneni

Rusko - test vakuové bomby, napadení Gruzii, zborejní..
USA - test jaderných zbraní na lidech, vyhlazení 1% země jaderným testem. Nahrané WTC..
Čína - mírumilovnej stát pořadějící LOH, který obešel HNUSNÉ a NESPRAVEDLIVÉ věkové diskrimenační pravidlo od OH výboru. 8-) Navíc mi z Číny poslali kostým psa pro Lucinku.

Pokud EU bude chtít někdy válčit či být v nějakém válečném uskupení, jsem pro Čínu jako spojence 8-)