Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Herní pc za 30tis

Zdravím vás. Našel jsem akorát pár měsíců starší topicy a nejsem kompetentní odhadnout jestli jsou stále relevantní. Tak prosím o doporučení.

Rád bych čistě herní mašinu s windowsy, pokud grafika bude připravena zvládat 144hz tak pouze výhodou a v budoucnu bych takový monitor koupil. Místa stačí 2tb a kdybysme se vešli s penězi tak pouze rychlé ssd by bylo super. Cenově 30-32 tis.

Díky za váš čas

Klasicky jsem to ještě o 2k přešvihl.
Ale je tam deska s posledním čipsetem (hlavní výhodu vidím 2x SSD+teoreticky podpora nových grafik a nové generace cpu) zkontroluj si zadní výstupy zda bude vše OK.
2TB SSD
rovnou 32GB té nejlepší ram

[90867-sestava36k-2020-08-08-png]

Druhá verze - zkoušel jsem spočítat se starší základní deskou, 16Gb ram.
2TB SSD jsem nechal protože 1TB výkonné vyjde na 3700+ pevný disk = moc s tím šaškovat nemá smysl.

[90871-sestava34k-max-vykon-2020-08-08-png]

V obou sestavách je dodávaný chladič cpu, ty grafiky při hraní her nejsou nejtišší. Takový základ pro tišší chlazení je https://www.alza.cz/silentiumpc-fera-3-he1224-d4076308.htm#parametry

Ten třetí do budoucna kdyby a byl by pasivní, max. na prohlížeč. Výstupů je tam dost no.

Díky, s největší pravděpodobností si nechám sestavit ten za cca 36tis. Jen nikde nevidím ty windowsy za 99,- Aha už vidím.

No stavět se mi to nechce, bios atd. mi tam v czc nebo někde nastaví bez OS? Jak bych měl teda postupovat? Nechat si to sestavit a doma nainstalovat windowsy z flashky a pak dělat testování? Nechci něco odbýt/pokazit jen proto abych ušetřil 2000.....

Jinak přeji hodně štěstí tu grafiku na QHD to jako vážné? Moje karta má co dělat na QHD a 144Hz a ty tu dáváš rtx 2060, která je o dost slabší. Tak všechno střední detaily a nebo zapoměn na 144fps.

Zjistil jsem že gsync se aktivuje pokud grafika není schopná vyrendrovat víc fps než je refresh rate monitoru, pak nastupuje vsync. Což při 75 hz by neměl být můj problém, u 144hz monitoru se to ovšem už hodí. No uvidím, popřemýšlím a pohledám.

2560x1440 144FPS = https://www.alza.cz/msi-geforce-gtx-2080ti-gaming-x-trio-11g-d5447881.htm?o=7

Proste tvuj pozadavek nesplnitelny neni, jen te bude stat grafika jako uvazujes cele PC. :-)

---

Jinak casto maji monitory uvedene 75Hz, pritom ve skutecnosti pri vypnutem FreeSyncu umi beznych 60Hz a tech 75 je jen maximum pro FreeSync. Takze aby ses nedivil. Jinak osobne to vidim tak, ze pokud nemas penize na grafiku, ktera da 144FPS, tak ti bohate staci beznej 60Hz monitor, jen musi byt kvalitnejsi 8bitovej a ne jen 6bit+2FRC, coz je potom i na hry tragedie. Takove levne monitory se hodi leda tak do kancelare na MS Office.

144 fps nepotřebuju, navíc u starších her ho mít i tak budu. U nejnovějších titulů jestli budu mít na ultra kolem 70-80 fps, tak mi to 60hz monitor nezobrazí, když snížím detaily na high/medium tak věřím že se na 100+ dostanu.

Tak Zaklinace 3 jsem na 2560x1440 nedal na Ultra ani pri 60Hz monitoru a musel jsem vypnout Hairworks na GTX1080. Lidi co maji novejsi grafiky, rikaji, ze nedaji plne RTX efekty ve hrach nad fullHD i s RTX2080.

Jestlize stavis PC s vyhledem na RX5700XT nebo RTX 2060 Super, tak si myslim, ze pokud nechces jit s detailama her dolu, tak jses tak tak na 60FPS. Jestli vazne uvazujes, ze chces jit vys, tak bud pockej do vanoc na novou generaci od AMD nebo se snaz usetrit na RTX 2070 Super.

Jak jsi postupně začal upřesňovat co k tomu chceš připojit a v jakém rozlišení tak bych už ty 2,500 navíc za 2070 super dal.
Je to ale kopa peněz za grafiku...
První výsledky testů nové generace nvidia budou do konce září snad i s dostupnými kartami.

No ale vymýšlel jsem spíš v rámci nějaké rezervy. 3 měsíce se mi čekat opravdu nechce. Ray tracing mě nezaujal a nezajímá.

Uskromním se pro dobro fps a plynulost a monitor bych vzal 27" Acer Nitro VG270U gaming, quad hd, 75hz, pokud mi ho tady nezkritizujete :D Vedle by běžel obyč 60 hz 24" full hd monitor.

Edit: dobrý, nebudu vymýšlet nesmysly a už to chci úspěšně zakončit.