Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Herní pc za 30tis

Zdravím vás. Našel jsem akorát pár měsíců starší topicy a nejsem kompetentní odhadnout jestli jsou stále relevantní. Tak prosím o doporučení.

Rád bych čistě herní mašinu s windowsy, pokud grafika bude připravena zvládat 144hz tak pouze výhodou a v budoucnu bych takový monitor koupil. Místa stačí 2tb a kdybysme se vešli s penězi tak pouze rychlé ssd by bylo super. Cenově 30-32 tis.

Díky za váš čas

Dalsi věc co bys mel vědět je že na podzim se čeká nova generace grafickych karet. Amd i nvidia. Levnější to asi nebude, výkonnější za stejné/větší penize možná ano. Ale dostupnost a co vyjde odhadovat aso nemůže nikdo. Jen abys za dva měsíce třeba nenadaval ze jsi mell s grafikou za 10 tisíc nebo celou sestavou počkat.

Nesmysl. Lepší výkon asi bude, ale nemůžeme očekávat od amd něco o čem zatím víme jen spekulace, kde někteří tvrdí že to bude "velké"... to se tvrdilo už kolikrát. Zatím nevíme ani kdy to vyjde, které modely budou představeny ihned, které s odstupem, jaká bude dostupnost. Tohle není čekání na dva měsíce. Nebo třeba je. Kdo ví.

Pokud tazatel chce čekat, prosím. "Za dva měsíce" je ale hodně optimistický, až slepý, kec.

Nechci to tu rozmazávat, jen asi úplně nechápeš princip informací. To co označuješ jako "zahraniční ověřené články" staví též jen na únicích, které mohou, či nemusí, být pravda. Oni nezavolají do nvidie, nezeptají se a nvidia jim to nevysolí. A jelikož to tak není, nedá se tomu říkat ověřené, protože to ověřené není.

Navíc jsi to zjevně ani nedočetl, nevíme, jaké modely vyjdou. Ty články se baví hlavně o RTX 3080 a ty se tu bavíš o amd které bude RTX 3080. Ale tazatel má zájem o grafiku za deset tisíc. Tedy nějakou xx60, ne nesmysl za 20+ tisíc. A minule 2060 vyšla čtyři měsíce po představení všech ostatních grafik. Jakou máme jistotu, že se to tentokrát nestane?

K tazateli - reálně to může přijít za zhruba 2-8 měsíců. Co z toho to bude, nikdo neví. Ty dva měsíce jsou ale hodně nepravděpodobné, minimálně protože distribuce chvíli trvá a ze začátku je dostupnost vždy bídná. Jestli se vyplatí čekat, to je na každém. A i kdyby se to stalo za ty dva měsíce, tak rozhodně to nebude, že by ta nová grafika byla dvojnásobně lepší než ta stará.

2x něříká nikdo, ale vyplatí se to vždy. Ale to je tvůj problém a taky tazatele, jestli chete prachy vyhodit zbytečně to je vás problém. A výkon bude větší, i kdyby to bylo 20% tak se to oplatí. Zahraniční media, ty které měli pravdu třeba o rtx 2080 generaci nebo gtx 1080 generaci taky nekecali a tedka asi budou kecat.:-)
8 měsíců je tak možná tvůj odhad někde vycucaný. Do konce října nebo někdy v listopadu kupují já sám novou grafiku.

Vyplatí je relativní věc. Pokud něco potřebuju/chci teď, tak je mi úplně jedno, co bude zítra, protože zítra už to nebudu potřebovat. Nebudu se hádat s někým, kdo používá slova bez pochopení jejich podstaty.

OPĚT jsi to nezvládl dočíst. OPĚT jsi nepochopil, jak tato zahraniční média fungují. A teď to nemyslím ani ohledně tohoto tématu, ale... udělej si na sebe vteřinku a zkus pochopit princip informací a jejich "utajování/šíření".

8 měsíců je vycucaných, ano. Naprosto stejně jako tvé 2 měsíce. Prostě jsem přidal půl roku navíc. Je to v praxi stejně přesné jako ty dva měsíce, protože ani o jednom nevíme nic jistě. Na předpokládáme nehraju. Dále to rozmazávat opravdu nebudu, jen mě tu už štve, jak tu poslední dobou přicházejí lidé, píšou tu své pravdy jako ověřené a jak všemu rozumí, i když v praxi si to akorát vygůglili a reálně to nikdy neviděli. A ještě hůř když ani nepochopí, co si vygůglili. (např. jedna osoba co tu vždy "navrhuje" pc sestavy, které absolutně nesedí na využití tazatele, ale stejně tam vždy musí plácnout to svoje)

Jak říkám tvůj problém vyhod jsi co chceš ja jsi rád počkám. Tak že ty máš stále pravu, minule jsem taky čekal na gtx 1080 ti dle tvých: jak fungují zahraniční média a vždy se trefily. Problém bude někde jinde a né oveřená media.

Klasicky jsem to ještě o 2k přešvihl.
Ale je tam deska s posledním čipsetem (hlavní výhodu vidím 2x SSD+teoreticky podpora nových grafik a nové generace cpu) zkontroluj si zadní výstupy zda bude vše OK.
2TB SSD
rovnou 32GB té nejlepší ram

[90867-sestava36k-2020-08-08-png]

Druhá verze - zkoušel jsem spočítat se starší základní deskou, 16Gb ram.
2TB SSD jsem nechal protože 1TB výkonné vyjde na 3700+ pevný disk = moc s tím šaškovat nemá smysl.

[90871-sestava34k-max-vykon-2020-08-08-png]

V obou sestavách je dodávaný chladič cpu, ty grafiky při hraní her nejsou nejtišší. Takový základ pro tišší chlazení je https://www.alza.cz/silentiumpc-fera-3-he1224-d4076308.htm#parametry

Vypadá to dobře. Chystám se na tom hrát open world mmorpg hry nejlépe na tom 144hz monitoru. Nevím jestli to bude víc náročné na grafiku nebo RAM. Spíš jsem na ty large scale open world hry kde jsou desítky a stovky hráčů najednou.

Jinak bedna, je prostorná? Já při čištění mého starého pc ztrácím nervy a nehty. Tak ať to tam není namačkané a snadno se to čistí. Jestli je ok tak v pohodě.

A poslední dotaz, pokud za několik let už nebude stíhat, taktování bude bezpečné/snadné na těchto komponentech?

Dovolím si odpovědět.

Mmorpg bude spíše náročné na procesor, zvážil bych seseknout na 16 gb ram a zbylé peníze dát do cpu (ne že by 3600 nebyl dostatečný)

S bednou nemám zkušenost, ale co na to koukám, běžný layout, nic zvláštního. Mělo by to jít vyčistit bez problému.

Taktování není tak zasádní. Pokud za několik let nebude stíhat, prostě nebude stíhat a taktování s tím nic neudělá. Ten rozdíl bude v jednotkách procent. Ryzeny se moc taktovat nedají (ač ty nové revize jsou na tom lépe) a u grafik se také bavíme spíše o desítkách mhz navíc. Ale pokud je o to zájem, ano, jde to. Jen - bude rozhodně potřeba lepší chladič cpu než ten základní. A v případě volby té 2060, Ventus řadu bych také raději netaktoval, ten chladič už je takto na hranici.

To s těmi hrami neumím odpovědět. Asi napoví doporučené konfigurace, pokud tam bude doporučená 32GB žere to hodně.

Bedna
https://pctuning.tyden.cz/hardware/skrine-zdroje-chladice/34927-zalman-z1-levna-skrin-pro-kazdeho?start=7

popravdě si myslím je to levná slušná bedna, žádný zázrak ale ne. Já bych si ji vzal kvůli 3x usb vpředu ale mám chieftec z roku 2007, starou ještě z poctivého plechu tl 2,2mm.

A poslední dotaz, pokud za několik let už nebude stíhat, taktování bude bezpečné/snadné na těchto komponentech?

Taktování už není co bývalo. Žádný lakování pinu na Celeronu2, spojování duronu tužkou a +50procent. Takže to nepůjde pokud tedy neřešíme procenta. Stejné je to u současných intelů i AMD.
Hlavně u té první sestavy - můžeš vyměnit procesor za 8/16 nebo 12/24 a půjde tam určitě dát procesor další generace co papírově vyjde na konci roku a má prý být o něco rychlejší.
U té druhé verze není podpora novýc cpu jistá, předpokládá se.

Bohužel příplatek za osmijádrový procesor je nyní 4k a víc tak se to tam nevešlo. Chtěl jsem ho dát do té druhé sestavy.

Grafiky to samé..prostě včas prodat a vyměnit za výkonnější.

Ten třetí do budoucna kdyby a byl by pasivní, max. na prohlížeč. Výstupů je tam dost no.

Díky, s největší pravděpodobností si nechám sestavit ten za cca 36tis. Jen nikde nevidím ty windowsy za 99,- Aha už vidím.

No stavět se mi to nechce, bios atd. mi tam v czc nebo někde nastaví bez OS? Jak bych měl teda postupovat? Nechat si to sestavit a doma nainstalovat windowsy z flashky a pak dělat testování? Nechci něco odbýt/pokazit jen proto abych ušetřil 2000.....

Jinak přeji hodně štěstí tu grafiku na QHD to jako vážné? Moje karta má co dělat na QHD a 144Hz a ty tu dáváš rtx 2060, která je o dost slabší. Tak všechno střední detaily a nebo zapoměn na 144fps.

Zjistil jsem že gsync se aktivuje pokud grafika není schopná vyrendrovat víc fps než je refresh rate monitoru, pak nastupuje vsync. Což při 75 hz by neměl být můj problém, u 144hz monitoru se to ovšem už hodí. No uvidím, popřemýšlím a pohledám.

2560x1440 144FPS = https://www.alza.cz/msi-geforce-gtx-2080ti-gaming-x-trio-11g-d5447881.htm?o=7

Proste tvuj pozadavek nesplnitelny neni, jen te bude stat grafika jako uvazujes cele PC. :-)

---

Jinak casto maji monitory uvedene 75Hz, pritom ve skutecnosti pri vypnutem FreeSyncu umi beznych 60Hz a tech 75 je jen maximum pro FreeSync. Takze aby ses nedivil. Jinak osobne to vidim tak, ze pokud nemas penize na grafiku, ktera da 144FPS, tak ti bohate staci beznej 60Hz monitor, jen musi byt kvalitnejsi 8bitovej a ne jen 6bit+2FRC, coz je potom i na hry tragedie. Takove levne monitory se hodi leda tak do kancelare na MS Office.

144 fps nepotřebuju, navíc u starších her ho mít i tak budu. U nejnovějších titulů jestli budu mít na ultra kolem 70-80 fps, tak mi to 60hz monitor nezobrazí, když snížím detaily na high/medium tak věřím že se na 100+ dostanu.

Tak Zaklinace 3 jsem na 2560x1440 nedal na Ultra ani pri 60Hz monitoru a musel jsem vypnout Hairworks na GTX1080. Lidi co maji novejsi grafiky, rikaji, ze nedaji plne RTX efekty ve hrach nad fullHD i s RTX2080.

Jestlize stavis PC s vyhledem na RX5700XT nebo RTX 2060 Super, tak si myslim, ze pokud nechces jit s detailama her dolu, tak jses tak tak na 60FPS. Jestli vazne uvazujes, ze chces jit vys, tak bud pockej do vanoc na novou generaci od AMD nebo se snaz usetrit na RTX 2070 Super.

Jak jsi postupně začal upřesňovat co k tomu chceš připojit a v jakém rozlišení tak bych už ty 2,500 navíc za 2070 super dal.
Je to ale kopa peněz za grafiku...
První výsledky testů nové generace nvidia budou do konce září snad i s dostupnými kartami.

No ale vymýšlel jsem spíš v rámci nějaké rezervy. 3 měsíce se mi čekat opravdu nechce. Ray tracing mě nezaujal a nezajímá.

Uskromním se pro dobro fps a plynulost a monitor bych vzal 27" Acer Nitro VG270U gaming, quad hd, 75hz, pokud mi ho tady nezkritizujete :D Vedle by běžel obyč 60 hz 24" full hd monitor.

Edit: dobrý, nebudu vymýšlet nesmysly a už to chci úspěšně zakončit.