Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemZamknuto cpu

ahojte kto mi poradi nejaky vykonny procesor ktory ma odskusany realne? chcem si vyskladat nejaku vykonnu zostavu

Za urážky má autor tématu ban = zamykám. (Kurt)

Pokud pouzijes externi GPU, tak ta v procesoru lezi ladem, i kdyz jsi za ni zaplatil a vykonem tu externi stejne nezastoupi.
Takze pokud pro pocitac potrebujes jen "nejaky graficky vystup" na kancl prace a jednoduchy internet, tak ti staci integrovana (protoze je levnejsi - napriklad nemusi mit ani vlastni obal, natoz vsechno to okolo az po vetraky - priplatis si jen malo) a externi nepotrebujes.
Pokud chces graficky vykon, tak potrebujes externi, ktera ma v sobe vykonny procesor, vlastni (V)RAM atd atd, das za ni par (desitek) tisic a pak ti zas ta interni neni absolutne k nicemu a platit za ni nechces.

(Kdyz jsme u toho - budes mit v tom pocitaci taky mechaniku na diskety, jako zalohu, kdyby ti odeslo USB pro flasku, nebo dokonce pevny disk se systemem? Divil bych se. A ta integrovana GK je prakticky to same)

ako teraz fakt si mimo ? co tu splietas diskety ktore sa nepouzivaju? kym vyreklamujes alebo kupis novu graficku kartu tak mozes mat graficky cip z procesora a pc ide dalej ale bez integrovanej grafiky si odstaveny a floppy disk akoze fakt sorry ale toto si uz fakt pomiesal jablka z hruskami

Tak si shrňme možnosti:
1. koupíš si dražší procesor s integrovanou grafikou, kterou nejspíš nikdy nebudeš potřebovat
2. koupíš si levnější procesor bez integrované grafiky. Když náhodou dojde k tomu, že ti odejde grafika, budeš jeden den bez počítače, než si koupíš náhradu.
3. koupíš si levnější procesor bez integrované grafiky a k tomu druhou grafiku kdyby náhodou. I tak tě to nejspíš vyjde levněji než varianta 1.

Mam pres pul roku Ryzen 3800X, kamos ma pres rok Ryzen 3700X. Oba muzu doporucit. Co jsem slysel, tak 3900X je taky v pohode. Problem by nemel byt ani s novejsima 3800XT a 3900XT, akorat momentalne nejsou tak moc vyhodne cenove.

Do Intelu bych nesel, jejich 14nm++++++ uz je technologicky zastaralych a 10nm furt nejsou schopni odladit na trochu slusnejsi frekvence, takze od Intelu momentalne opravdu nebrat zadnej procak.