Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Přehřívání PC?

Dobrý večer přeji, omlouvám se že opět a zase otravuji ale já tomu nerozumím... Když hraju např GTA v tak po připojení do hry začne PC strašně hučet a když ve hře nedělám nic náročného tak kromě toho že hodně hučí je asi vše v pořádku, ale jak mile jedu velkou rychlostí v autě více jak 2min tak obraz se začne sekat,trhat apod... Komponenty:
R5 1600AF (novej 1600)
B450 Aorus Elite
2x8gb 3200 predator RGB
Sg1x TG RGB
250gb Samsung Evo 970 plus
1tb WD Blue 7200ot
Seasonic Focus plus gold 550W
Msi Armor RX 570 8gb OC
Děkuji za rady s pozdravem DK.

To je ta bazarová RX570 nebo to byl někdo jiný ?
Pokud to není tím že by se nestíhala načítat data /sniž rozlišení/detaily/ tak se přehřívá buď cpu (blbě nasazený chladič- montáž?) nebo gpu (vadný kus, ztišený větřáky nějakým sw, stará pasta).
Jiné hry to nedělají ?
Další možnost a doporučuji vyzkoušet oddělat boční plech/plexi z bedny a nechat do pc fouukat stolní ventilátor.

Vyzkoušel sem na hře Farming Simulator 2019 a opravdu i v této hře mám problém, nejčastěji když jedu např v traktoru tak se to sekne třeba na 2sekundy a pak je to asi zase c pořádku... Teploty PC měřeny v AIDA 64:
Základní deska: 46°
CPU:54°
GPU:63°
Pci e- 49°
Čipová sada:47
Vrm:51°
AUX:56°
Teploty jsou měřeny po cca hodině hraní na pozadí běžel discord.

Při zapnuté, a zeptám se takhle je ta sestava v pořádku? Jestli tam není třeba špatný procesor, jenže jaký místo toho? R5 2600 je skoro ten samý výkon a 3600 je už na mě nejspíš zbytečný a hlavně s penězi bych si to nemohl dovolit jelikož sem student...

Ano, za mě to máš v pohodě. Vylepšit to jde vždy, ale když studuješ, tak to není jednoduché. Navíc GTA V není nejlépe optimalizovaná hra.
Máš tu hru nainstalovanou na tom SSD disku? To by pomohlo sice jen v rychlosti načítání lokací, ale lepší než nic.
Spíš bych zkusil snížit detaily nebo snížit rozlišení, třeba to trochu pomůže.

Ještě nebude na škodu to proskenovat programy: MBAM, ADWCLEANER a ESSET ONLINE SCANNER.

NE, nesmysl, žádný ovladače mu nepomůžou, to neni Shitvidie.
A CPU taky ne.
---------------------------------
Nepíše máslo, tak at mu ten PC shoří, nulová odezva.
Jelito pitomý nedokáže sundat bočnici na bedně a podívat se který ventilátor mu řve.
Ani monitorovat teploty.

A PC mu skládal nějaká kokotůra.
-
Bedna za 2000,-Kč, šetří na CPU, diskotéka ramky, předražený SSD 250GB SSD a 1TB HDD, předražený zdroj, Msi Armor RX 570 8gb OC - GPU s mrzáckým chlazením
-
Kdybych to skládal já, vyhlíželo by to úplně jinak za stejný peníze, PC by měl logiku.

Promin že sem byl hrubý, omlouvám se.
-
Jinak bych PC složil.
Na bedně, ramkách, zdroji bych ušetřil cca 1800,-Kč, ty peníze bych přidal na disky (když už si měl GPU), nebo bez HDD 1TB ale rovnou SSD 1TB.
Do levný sestavy bedna za 2000,-Kč nepatří, ani RGB Ram, žádnej SSD Samsung ale CRUCIAL, CPU je v pohodě.
A ted k tvýmu problému.
Grafárnu si vyčistil od prachu ?
--
Udělej testy :

Test Aida/stability test ... 20minut (potom už teploty nestoupaj)
https://ctrlv.cz/EBau
chci vidět takt CPU, teploty, napětí +12V +5V(pokud to nebude HWmonitor ukazovat napětí, zkus ho aktualizovat)
----
Test GPU + GPU-Z, furmark 10-15minut
https://ctrlv.cz/sLKr
Při vysokých teplotách vypni Furmark
-----
Udělej screeny CTRLV.CZ a dej odkaz a se podívám (zmáčkni klávesu PrtScr-print screen a na stránce CTRLV.CZ zmáčni klávesu Ctrl+v(control,vložit))
-----
Pokud se potvrdí se ti hřeje GPU, tak se vyčístí a přepastuje, může se podvoltovat,podtaktovat,snížit TDP limit.
GPU se muže nastavit tak, že z ní bude tichá, nehřející karta
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Mě taky topila reference Vega56 z Aukra za 4500,-Kč a nešel na ní primarní bios(někdo na ní těžil a posral to) a druhý-sekundarní bios normálně šel, primarní bios sem flasnul biosem Vega64, koupil sem chladič Morpheus II za 1800,-Kč
škálování HBM2
https://ctrlv.cz/6SG1
škálování power limitu
https://ctrlv.cz/Ox6X
Fire Strike
https://ctrlv.cz/ahSA

Teploty vyzerajú fajn ak sú to teploty v záťaži. Neviem ktorý vetrák ti tam hučí no MSI armor nepatrí zrovna k tým tichším. Ak máš na CPU pribalený chladič tak tie sú hlučné. Pozri si benchmark či ti HW stačí na hru s rozlíšením na ktorom hráš. Môžeš mať zlé nastavenie ak si niečo nastavoval v OS alebo BIOS/UEFI. Môžeš mať nabúraný OS ak máš v PC warez. Môže to byť aj problém HW, neviem aký starý PC. Daj diagnostikovať PC niekomu v okolí.

Jestli se ti hřeje GPU, tak jí vyndej a vyčisti od prachu.
--
V těhle vedrech můžeš přidat otáčky ventilátoru GPU, aby se GPU lépe chladilo.
---
Nebo uber power limit, karta nebude tolik hřát a zaroven jí klesne o trochu výkon, ale ulevíš chlazení.
https://ctrlv.cz/LlfO
-------------------------------------
Zkontroluj GPU teploty v programu GPU-Z
Všechny kolonky dej na MAX
https://ctrlv.cz/43Ei
Zahraj hru, zkontroluj max teploty v GPU-Z /sensors

Zahraješ hru a podíváš se jak topí GPU
https://ctrlv.cz/66Dw
Já vim, Battlefield 4 je blbej příklad protože má 200FPS limit, tady se mi GPU trochu fláká - proto je studená
---
Nebo test furmark nastavenej (1024x768 - tady neni třeba to přehánět), furmark potrápí kartu hodně
https://ctrlv.cz/sLKr
--
Kdyby teploty GPU a VRM šly moc nahoru, Furmark ihned vypni.
Teploty VRM a GPU se dají snížit podvoltováním GPU, někdy podvoltování zvýší výkon GPU (zvýší se takty GPU při stejným power limitu)
-

MAX TEPLOTY V ZÁTĚŽI

teplota GPU pod 85C
teplota VRM pod 100C - tady nevim

Dobře takže máš to rok a půl a začalo se něco chovat jinak než minulý rok v létě ?
Oddělat ten dekl+ větřák foukající dopc jsi zkusil ?

Já bych začal tím*, že bych nachystal instalačku win 10, odpojil SSD a zkusil nainstalovat win10+ovladače + nějakou hru co se seká při hraní na ten disk WD blue.

* Vyloučíš tím vadné SSD a rozjebaný win10/ovladač vga nějakým tuning programem. Předpokládám náhradní vga v šuplíku nemáš tak zqčni tímhle.

Nebudu zakládat nové vlákno, zeptám se zde. Má smysl PC prodat a koupit místo něho něco lepšího? Nevím za kolik by se dalo PC prodat a nevím za kolik zase koupit nové a lepší nemůžu do nového investovat moc dám příklad když ho prodám za 18tisic tak nemůžu mít nový za 25 apod...