Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem stratene fotky

ahojte,
kamos ma samsung galaxy S7 a zmizlo mu priblizne 40 fotiek z sd karty (Sandisk). karta je 16GB a mal na nej asi 3GB ulozenych dat cize miesta bolo dost na karte... ked som skusil programy na obnovu stratenych dat a fotiek tak naslo nejake fotky ale ulozilo ich do JPG formatu no napriek tomu nechce ich otvorit. karta je uz zrejme poskodena lebo obcas ju nevidi system v pc... ma niekto nejake rady ako obnovit tych 40 fotiek ?

obcas ju nevidi system v pc

to znamená, že ji vícekrát přehazuje mezi pc a mobilem a samozřejmě: nikdy ji neodpojuje.
to má za následek poškozený souborový systém na kartě, proto má nečitelná některá nová data a ta obnovená jsou ve skutečnosti přepsaná starými nesmysly, proto nejdou otevřít - je po nich.

naučit se odpojovat flasky/sdkarty.

Nikdy ju neprekladal ani mobil nepripajal na pc. Ja som odpojil a tak vybral a dal ju do citacky a snazil sa cez tri programy o obnovu dat... system ju vidi ale ked dam obnovu dat tak ju potom nevidi a naslo kopec fotiek ale ked ich ulozim do pc nechce ich otvorit pise ze nepodporuje format alebo treba aktualizovat... skusal som to otvorit vo viacerych programoch na fotky a nejde to otvorit ani v mobile

Za prvé bych nastavil ochranu proti zápisu - takové to šoupátko na SD kartě nebo redukci (důvod proč to strkat do SD a ne SDmikro), pokud ji ovšem čtečka neignoruje (dělaji to některé čínské čtečky a to i pseudoznaček jako axagon)
Za druhé bych si udělal bitovou kopii, minimálně kvůli rychlosti, ale taky proto, aby se nehrabalo furt na tu kartu (zvlášť jestli je nějaká pošahaná).
Za třetí bych zkusil Get Data Back (GDB), já ho mám koupený, ale trial aspoň ukáže, co na té kartě vidí (obnovuje max 10 mega, to jsou tak 2 fotky možná ani ne).
Pokud nepomůže GBD (jsou situace, kdy nepomůže), pak bych zkusil testdisk & photorec (mám na mysli tento: https://www.cgsecurity.org/ ). On sice s image pracovat neumí (minimálně verze, které jsem zkoušel), ale pokud se připojí jako disk (free program, který to dělá takhle z rukávu nevysypu, ale dá se najít) tak s tím není problém.
Pokud selže i toto, pak bych to hledal ručně v tom souboru bitové kopie, stačí hledat textový řetězec Exif někde v jeho blízkosti je potom lidsky čitelné datum fotky ve tvaru 2020:08:18, případně rovnou hledat tento textový řetězec s potřebným datumem. Tím se zjistí, jestli tam vůběc hledané soubory jsou (nebo minimálně jejich hlavička), jak je dostat je věc další (pokud by byly nefragmentované, stačí zkopírovat soubor od daného offsetu).