Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem monitor na hry do 200 e

zdravim vas, kedze tu vyhladavanie funguje asi ako Hejlov hlodac prosim o radu pri vybere monitora. poziadavky: 27 palcov, fullhd, primarne urcenie na hranie strielaciek. cena do cca 200 eur. vdaka za rady.
Změna kategorie, původně: Hardware (karel)

Asi je to člověk od člověka, ale až do minulého roku jsem měl 60Hz monitor.. Koupil jsem si 144Hz a rozdíl byl poznat na první pohled.. Obraz byl takový čistě plynulejší, .. když se přesunu na bráchův PC s 60Hz, vidím tu degradaci.. Na hry jako CS:GO, pokud to člověk hraje na trochu lepší úrovni, tak bych pod 144Hz rozhodně nešel.. Samozřejmostí je i odpovídající HW..

Ti co říkají, že nevidí rozdíl, stačí si jednoduše zkusit rychle kroužit myší dokola na 60Hz a pak to samé udělat na 144Hz+ - pořád žádný rozdíl?

FRC je softwarove dopocitavani barev. Barev, ktere jdou z grafiky a monitor je prijme, je opravdu jen 6bitu na kazdy kanal. Dopocitani barvy ti nikdy neda presnou barvu, ktera tam byla puvodne. Samozrejme, pokud vedle nemas druhy monitor, ktery by to zobrazil spravne, tak vyslovene chyby v obraze tam nebudou, takze si toho vsimat nemusis. Nicmene vada to je a za me teda radsi i na strilecky 60Hz nez jen 6bitovej obraz, obzvlast na velkem monitoru s pouze fullHD rozlisenim.

Jen bych poznamenal ze FRC neni ani tak o tom "poznas/nepoznas", ono si to tu cilovou barvu nejak "doblika", jako spis o pohodli a unave zraku pri dlouhodobem sledovani. A je desne komicke jak se broji proti PWM regulaci podsviceni, i kdyz to kmita treba na 600Hz - ale ze poblikava displej mezi dvema odstiny na 30Hz (pri 60Hz panelu) jako teda nevadi... ;-)