Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Výběr notebooku k hraní

Zdravím, rád bych si nechal poradit ohledně výběru notebooku, na kterém bych si chtěl kromě jiného také zahrát hry (ne, stolní PC mít kvůli neustálým přejezdům bohužel nemohu).

Mezi hry, které si rád zahraji, patří COD Warzone, GTA 5 a nějaké ty MMORPG s ne tak náročnými požadavky. Warzone bych si chtěl zahrát nejméně na stabilních 60 FPS (nepotřebuji extrémně vysokou kvalitu, FPS jsou pro mě důležitější), ideálně samozřejmě více.

Moje cenová hladina je přibližně okolo 25 000 Kč a koukal jsem na 2 modely, které mě zaujaly:

lenovo-legion-y540-15?dq=5638861#recenze

acer-nitro-5-obsidian-black-d5718134.htm

Chtěl jsem 16GB RAM, alespoň I5tku, paměť alespoň 1TB(SSD nebo v kombinaci s HDD) a GTX 1660 Ti 6GB mi přišla taky jako vhodná v této cenové relaci, co si o tom myslíte, případně kde může být problém?

Co si o mém výběru myslíte? Doporučili byste něco jiného, nebo případně který z těchto 2?

Předem Vám moc děkuji za odpovědi a rady.

PS: Prosím o zdržení se komentářů jako "herní notebook za tuhle cenu nemá smysl", jinou variantu nyní nemám.

PS2: Notebook by měl být kvůli mým důvodům nejspíš z Alzy.

Takže byste mi důrazně doporučili radši 17,3 kvůli chlazení? Je to reálnější uchladit a radši mám vzít v této cenovce něco s mírně horší grafickou kartou a mít uhlopříčku 17,3, kterou alespoň bude možné v určíté míře uchladit?

Je 1650tka už velký rozdíl? Našel jsem 3 notebooky s touto uhlopříčkou, který mě docela zaujaly:

acer-nitro-5-obsidian-black-d5759244.htm - jak jste říkali, acer asi teda NE

msi-gf75-thin-9sc-480cz-d5795201.htm - asi horší grafická karta, velký rozdíl?

asus-tuf-gaming-fx705gm-ew107t-g-sleva-d5589602.htm - ten se mi zdá asi nejvhodnější, co myslíte? EDIT: až teď koukám, že je "zánovní", to asi nemá cenu, že

Tohle ti nikdo nezodpovi, 17" je vetsi nez 15" a bude to urcite nejen na hrani lepsi, protoze cim vetsi obrazovka, cim vetsi notas tim lepe. Na druhou stranu kupovat notas se zamerenim na hry a kvuli obrazovce davat horsi grafiku, mi rozumne neprijde.

Taky zalezi, jak moc prenosne to potrebujes.

Za me jit do 1660 se 17", ale ne teda zanovni. (Chapu, ceny priznive nejsou, ale s tim nic nenadelame.)

Jasně, upřímně mi vůbec nevadí mít obrazovku 15,6, jsem na ní zvyklý a vyhovuje mi, ale jedná se mi o to lepší chlazení.. Bohužel 1660 se 17,3 s 16GB ramkou, 1TB pamětí a alespoň I5tkou za mou cenovku nepořídím.. Teď mi jde o to, jestli radši upřednostnit menší notebook (15,6), což by ale tedy mohlo způsobovat nadměrné přehřívání, nebo právě polevit na grafice.. nebo na čem jiném bych měl radši polevit? Je velký rozdíl v přehřívání mezi těmi 15,6 a 17,3? Nechci, aby mi po roce notebook odešel.. Ale zároveň nechci, aby se ten notebook podtaktovával a tak se mi hry(zejména warzone) sekaly a byly nehratelné..

Děkuji moc

Je velký rozdíl v přehřívání mezi těmi 15,6 a 17,3?

Ne, o tolik vetsi to neni a prostoru pro efektivni chlazeni az tak moc nepribude.

Nechci, aby mi po roce notebook odešel..

Tak si nekupuj herni notebook nebo na nem aspon nehraj hry. ]:)

Zaruku mas vetsinou dva roky, tak pocitej, ze by to mel dat. S dvouletou zarukou si pamatuju, ze trochu bojovali u Aceru a ted jsem parkrat slysel, ze ani obchod CZC tomu pojmu zakonna dvouleta zaruka prilis nerozumi, tak bych se temhle dvoum radeji vyhybal pri nakupu zarizeni, ktere odejit muze.

,Dobrá, vzhledem k tomu, že 17,3 notebook s lepší grafikou, 16GB ram, 1TB a alespoň trochu rozumným procesorem a "nový" v této cenovce neseženu vyberu tedy spíš z 15,6 notebooků. Něco jsem vybral a ocenil bych radu, který z nich byste volili a případně proč.. Moc mi to pomůže.. potřebuju vybrat něco z alzy a s mými požadavky se setkaly zatím 4 notebooky

lenovo-legion-y540-15?dq=5638861 - parametry se mi docela líbí, podtaktování.. horší než u jiných?

acer-nitro-7?dq=5718136#recenze - slušné specifikace, ale je to Acer, který mi není moc doporučován

acer-nitro-5-obsidian-black-levne-d5876890.htm - dobré specifikace, ale je to Acer(značka mi moc není doporučována) a je uvedeno, že je "rozbalený".. šly byste i do rozbaleného, nebo ne?

acer-nitro-5-obsidian-black-d5718134.htm - opět acer

Trochu mě mrzí, že musím vybírat v té alze, jinak bych asi sáhl po hp-pavilion-gaming-17

Případně pokud v nich vidíte chyby, budu rád za názor.. Ty acery jsou parametrově docela dobré, ale když mi je nedoporučujete, upřímně se mi do nich moc nechce

Děkuji

Co jeste resis? Napsal sem ti nahore at beres to HP, kdyz ti tak strasne vadi czc, muzes na heurece najit jine obchody kde to sezenes i levneji, na alze bude treba taky. Jestli mas rad male displeje, nevadi ti hluk, podtaktovavani, dokupovani disku a mala zivotnost ber toho Asuse co psal Max.
Ano 1650 a 1660 je velkej rozdil, jestli chces koupit křáp jenom kvuli tomu ze je v Alze, tak tady je chyba spise v hlave.