Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno sietovy kabel prestal fungovat

zdravim, z nevysvetlitelneho dovodu mi prestal fungovat sietovy kabel.. rano som ešte normalne fičal nanom na PC , kukal youtube a tak klasika .. potom som klasicky PC vypol, šiel do prace , pridem z prace a internet nejde .. mam stoly pc.. skusil som teda wifi - ta ide , skusil som reštartnut router -> nepomohlo.. tento mesiac mam ešte 2. internet tak som skusil iny sietovy kabel na ten druhy internet a tak isto mi to PC proste nerozbehlo-nenašlo nič.. takže v kabloch a internetovych operatoroch chyba neni .. je to podla mna niečo v PC len sa neviem k ničomu dopatrat.. snad sa niekto najde čo mi pomože dik za každu radu

dobre, skryte som našiel ale stale tam nevidim tu sietovku .. https://ctrlv.cz/Q2rQ ..

stale neviem najst vyrobcu sietovky, skusil som stiahnut od intel a realtek ale ani jedno nešlo

šiel som na offiko stranku vyrobcu pc-zakladnej dosky , stiahol som najnovši chipset driver a aj lan driver( po inštalacii pisalo že nejde najst sietovu kartu)

ked som v spravci zariadeni chcel dat Vlastnosti na Sietove adaptery tak mi ostalo len biele okno - https://ctrlv.cz/ZMR5

už fakt neviem čo robit.. skusil som dokonca preinštalovat cely win s nadejou že sa to spravi ale nič..

Ak si skusil preinstalovat chipset a lan driver tak uz potom len otestovat to na nejakom live linuxe....ak karta nepojde ani tam je asi odpalena.
Este ma napadlo, ci sa neda zakazat v biose, aj to by bola moznost.
Usb ethernet kupis za 10-20 eur (v zavislosti, ci chces 100Mb alebo 1Gb).

no ten lan mi viac menej nešiel nainštalovat uplne lebo takmer pred koncom inštalacie ked už to malo byt mi vyskočilo že nevie najst tu sietovku alebo niečo v takom zmysle .. skusim ten bios pozret a ten usb ethernet mysliš čo ? akože nva sietovka či to pichneš do usb portu a na konci je redukcia na ethernet kabel ?:D

Tohle jsme řešili s bráchou, on tvrdil, že nic nedělal a přesto LAN nešla. Wifi byla v pohodě, takže mu to moc nevadilo. Takže taky jen tak z ničeho nic, i když v tomhle mu moc nevěřim. Na drátovou síť jsem pořídil takový ten usb kolík a ten chodil. Pak mu přestala jít i wifi, což se řešilo tím, že na internet chodil z linuxu (instalovaného na flešku). Zabil jsem tak dvě mouchy jednou ranou, protože alespoň nějaké vnucenmé aktualizace nezničí systém.
Každopádně síťovka (obě síťovky) byla očividně v pořádku, protože pod linuxem šla bez jakýchkoliv problémů. Předtím jsem podezříval špatný kontakt (konektor v počítači byl dost zaprášený a špinavý; na kabelu navíc vypadal jak když ho někdo vymáchal v nějakém jídle, "pozlacené" plošky měly zelenou barvu - neni to poprvé co jsem viděl zlato s měděnkou).
Když jsem mu před nějakou dobou měnil disk, vrátil jsem windows do továrního nastavení ze záložních disků (brácha netrval na klonu toho dost unaveného (několik systémových souborů si našlo chybné sektory), takže jsem mu to ani nemusel rozmlouvat). Nechci to zakřiknout, ale zatím to šlape bez problémů, přestože předtím selhaly jakékoliv pokusy to rozchodit. Reinstal systému je ale přecejenom dost drastické řešení, ale zkusit, jestli se bude chovat stejně linux (stačí prakticky jakákoliv live distribuce) podle mě za to stojí.