Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Existuje video editor zdarma?

Dobrý den,
chtěl bych se zeptat, jestli někdo z Vás nezná video editor zdarma pro Windows 10. Chci s ním dělat krátká videa na YouTube a nechci platit dvě stě korun měsíčně. Klidně úplně obyčejný a jednoduchý v angličtině, ale aby byl zcela zdarma. Potřebuji pouze dělat z obrázků a videí a hudby jedno video, klidně ve 1080p, 720p nebo 576p. Prostě obyčejná videa s hudbou. Dříve na Windows 7 jsem měl Windows Movie Maker, ale co jsem četl, tak na Windows 10 nejde. Děkuji za tipy. Karel_com.

V čem děláš ty? Myslím profi.

Celkově mě to svádí, že to vypadá tak, že profík (na platformě Windows) jede na Adobe Premiere + After Effets + Audition (ex. Cool Edit Pro) a k tomu pluginy/addony za několikanásobek těch základních programů. Ale tuším, že to nebude pravda, opravdové "profi" je ještě úplně jinde (s tím, že ty drahé pluginy používají také) :-)

V Linuxu už vůbec žádnou představu nemám.

---
Pro takové to i náročné domácí editování jsem přesvědčen, že musí bohatě stačit (Sony) Vegas Pro, několikrát to bylo vč. dalších programů za 20$ na Humblebundle (běžně stojí více než řádově)

Nelineární profi střih dělám na Silicon Graphics v České, to je speciál počítač na zpracování obrazu - cena tomu odpovídá - je v milionech korun, programy také od Siliconu nebo a efekty na D-Graphu.
Profi lze dělat i na KdenLive, což je vynikající, nepadací program, ovládání obdobné jako Pinnacle studio - Pinnacle je však pro svou padoucnici u mne sprosté slovo. KdenLive vyvinuto původně pro Linux a prostředí Plasma, nyní je i pro Widle. Nevím proč, ale Sony Vegas, Pinnacle, PowerDirector jsou obrovské molochy a podle toho potřebují nadupaný stroj. Profi lze stříhat i na KdenLive, které umí HD video, ale pro kopírování do filmového pásu je žalostně málo rozlišení ode všech programů zde jmenovaných. Chci-li to promítat v kinech, jedině renderovat na Siliconu - také to odpovídající dobu trvá, film hodinu a půl se renderuje tak týden - rovnou do filmového pásu - součástí je kazeta s expozičním systémem.

Programu Cinelerra (a jeho forku Lumiera) jsem nepřišel na chuť, má to velmi mnoho možností a umí hodně moc, nepotřeboval jsem to všechno.

Na domácí video v 16:9 a HD doporučuji KdenLive nebo jednodušší a rychlejší OpenShot (obojí existuje pro Widle i Linux a je to zdarma).

Kdelive existuje i pro windows? Měl jsem za to, že je jen pro linux, ale vlastně jsem po tom nikdy nepátral, a většina linuxových programů pro windows taky existuje. Jinak souhlasím, je to kanón na vrabce, umí toho víc, než člověk dokáže využít a pokud existuje verze pro windows, je to dobrá volba.