Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem pomoc s instalací Virtual Boxu a WinXP

Dobrý den.
Potřeboval bych poradit s instalací virtual boxu do pocítače s win 10 home a s následnou instalací win XP do virtual boxu.
Dále potřebuji do nainstalovaných XP ve virtual boxu, nainstalovat diagnostiky na auta (peugeot planet a vcds - vag com)
XP jsou jediné na čem to jede tak proto takhle složitě......
Už u toho sedím cca 5 hodin a stojím na instalaci xp do virtual boxu.......už jsem zkusil všechno........
Mám ty xp na flešce i na ploše počítače, ale dostat je do VB prostě nedokážu.......A už vůbec netuším, jak tam pak ještě dostat ty diagnostiky.
Pro známého, který mě to dělal na minulém PC, to byla úplná banalita........Bohužel už s ním nejsem v kontaktu a hrdě přiznávám, že na to prostě nemám :-)
Není tady někdo z okolí Vizovic, Val. Klobouk kdo by mě s tím pomohl ?
Děkuji Pavel.

Změna předmětu, původně: pomoc s instalací (host)

Omlouvám se za předchozí odkaz. Je to opravdu jen service pack.
Neodpověděl jsi, co vlastně máš na tom FlashDisku nebo v počítači. Odkud jsi vzal WindowsXP, které máš?

ISO soubor je obraz disku s příponou ISO.

další možnost, pokud ti nevadí anglická Windows XP je stáhnout přímo hotový virtuální stroj pro VirtualBox:¨
https://archive.org/details/xp51_20191108
vlevo možnost Download options / ZIP
Rozbalíš a dvojklikneš na soubor VBOX a měl by se ti přidat do VirtualBoxu.

Nevím, jak budeš připojovat diagnostiku. Jestli přes USB, budeš muset do VirtualBoxu doinstalovat Extension pack, pak nastavit USB, aby se přesměrovalo do Virtualního stroje atd.

Co licence na Windows XP? Neaktivovaná verze ti taky k ničemu nebude.

Už jsem tam win xp nainstaloval.
Pravda že nemám licenci. Dá se někde koupit ?
Diag chci připojovat přes USB. Potřeboval bych tedy nějak podrobně popsat jak to nastavit.
A to hlavní - jak tam dostat ty diagnostiky ? Mám instalační CD, takže normál vložit a najít disk v otevřených xp-čkách? a spustit instalaci ?
Opakuji, že se v počítačích téměř nevyznám, tak poprosím o trpělivost :-)
Pavel.

Ta instalace je to nejjednodušší - Virtuál má možnost připojit reálnou mechaniku CD/DVD, takže úplně stejně, jako v reálu (jen musíš zvládnout připojení mechaniky do Virtuálu, to připojení USB bude trochu těžší, pak už by to mělo jít jako v reálu). Licenci asi nekoupíš :-) ale potenciálně bys mohl narazit na někoho s retail licencí, kdo by ti to nechal. Spousta lidí používala (nelegálně) WXP Pro "select", firemní předinstalované edice.