Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nahodilé restarty PC

Zdravím,

můj stařičký PC (motherboard: Gigabyte GA-MA790FX-DQ6; procesor: AMD Athlon 64 X2 5400+) jsem včera přeinstaloval, protože se zcela nahodile sám restartoval téměř každý den (někdy vydržel několik hodin někdy i po pár minutách provozu). Takže asi běžným způsobem jsem nainstaloval systém (Win 7), ovladače motherboard, wifi, následně se stáhly aktualizace win...a dalších pár programů (total commander, MS office, firefox).

A k mému zděšení se opět chová tzn. samovolně restartuje vesele dál...prostě z ničeho nic - černá brazovka a PC naběhne s otázkou jestli ho chci rozjet v nouzovém režimu...

Poradíte někdo nějakou diagnostiku jak odhalit problém?

Díky

Tak zatím jsem:
- lajckým okem nezpozoroval nafouklé kondenzátory (to bych asi vyloučil)
- vyčistil jsem case od prachu - bylo to fakt dost zaprášený (hlavně grafika)
- prohlížeč událostí hlásí opakující se problémy pouze: v systému s WLAN-auto config (rozšířený modul sítě WLAN se nepodařilo spustit) a v aplikacích problém s WMI
- memtest zkusím přes noc
- zdroj (Seasonic ECO 430 (SSR-430ST T3)) zkusím zítra prohodit za starší LC6550 (byla by velká náhada, kdyby oba zdroje způsobovaly ten stejný problém?)

A pak budu pokračovat dalšími radami, zatím díky všem...

něco jiného je kontrola souborového systému (rychlejší průběh chkdsk, 3 fáze) a kontrola povrchu disku (pomalejší chkdsk s 5 testy nebo hd tune)
jestli se to dál neopakuje, buď rád.
zobrazení smart parametrů disku (crystaldiskinfo) by asi nebylo na škodu. umí to i hd tune, ale méně přehledně.

Mno, nevím, jestli jsi jenom blbý nebo akorát prudíš. Náhodné pády jsou na osmdesát procent zdrojem, zbytek RAMky, prkno či grafika. To už jsou zas nějaké prázdniny?

edit: Tolerance napětí /12V větve/větví/ bývá deset procent. Cokoliv nad nebo pod může dělat neplechu. Neuč vlka výt.