Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem vzdalena zaloha dat

Ahoj, muze mi prosim nekdo poradit jednoduche a automaticke, zalohovani dat z firemniho PC?
Melo by jit o synchronizaci cca 500GB dat.

Reseni se nabizi cloud. Nelibi se mi ale mesicni poptatky pro takovy objem.
Dalo by se to resit napr pres pripojeni VPN a zalohovaci soft, napr. Cobian? ... domaci PC se prakticky nikdy nevypina, pouze pri nahodnem vypadku a prostoru na HDD spousta.

Idealne bych si predstavoval alespon 1x za tyden synchronizaci a 1x za mesic zalohu.
Oba stroje jsou s OS Windows

Poradil by mi prosim nekdo reseni bez investic do NAS, nebo by to prave bylo nejidealnejsi reseni?

Predem diky za komentare.
Tomas

Nemam bohuzel verejnou ip ani na jedne strane.
Abych se pripojit z domu do prace, musim pres VPN. Pro synchronizaci pres Cobian musim tedy mit VPN take aktivni?
Je riziko byt pres VPN pripojeny neustale? Mam resit nejaky script, ktery se mi pripoji a po synchronizaci zas odpoji?
Snad nepisu uplny chujoviny, ... do techto veci moc nevidim. :-)

No jo len pri rsyncu potrebujes, aby protokol podporovali obe strany, co je obcas opruz.
Zrovna dnes som riesil synchronizaciu dat medzi Freenasom a Zyxel326 (respektive naopak) a debilny Zyxelaci si upravili rsynkackeho demona, cize rsync som musel vylucit, pretoze mi nechceli medzi sebou komunikovat.

Pokud to nepodporuji obě strany a chceš dělat incrementální zálohy, pak se musíš řídit něčím, co ti určí změnu - třeba datum. Pak budeš zbytečně zálohovat soubory, na které sáhneš, ale nezměníš. Pokud bys chtěl i další údaje jako hash a velikost, pak potřebuješ informace z původní zálohy, abys mohl porovnat soubory na disku s těmi v záloze. Takže Cobian by musel ty údaje nějak dostat ze zálohy, takže stáhnout tu zálohu k sobě? V případě 500GB je to docela velká zbytečná režie.

RSync je schopný naopak přenášet pouze změněné části souborů, takže z několika GB souboru přenese jen změny.
To, že si Zyxel udělá změny v protokolu přece neznamená, že je to nepoužitelné.

Já si s pomocí RSync zálohuji NASy - QNAP -> Synology.

On, pokud by zálohoval z jednoho PC na druhý, tak může použít server i klienta od jednoho autora (viz odkaz, který jsem dával) a problémy při komunikaci tam nebudou.