Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Wattrouter M SSR

Dobrý den,

mám doma Wattrouter M SSR - https://solarcontrols.cz/cz/update_wattrouter_m.html, přes USB normálně aplikace funguje, ale chtěl bych mít toto zařízení v síti.
Když si nastavím statickou ip, tak přes kabel k pc (musí být taky statická IP) se připojím, ale pokud jdu přes Router, tak zařízení nevidím, ani ping test přes router zařízení nevidí.

Mám nejnovější firmware, když si nastavím braní IP z DHCP tak si wattrouter nic nevezme, jako kdyby si Routerem nekomunikoval, ani router ho neregistruje a opět nefunguje ping test.

Díky za rady

Dobrý den,

router archer AC1200

jeho ip 192.168.1.1; 255.255.255.0
dhcp 192.168.1.100 - 192.168.1.200

Wattrouter M SSR

dhcp si nebere, uloží si pouze statickou takže jsem dal
192.168.1.90; 255.255.255.0
zkoušel jsem i
192.168.1.190; 255.255.255.0

Pokud připojím přímo k pc kabelem nastavím si statickou IP 192.168.1.80 třeba, tak se připojím.
Při připojení do routeru funguje pouze pokud se s notebookem připojím hned vedle (režim bridge), pokud jdu na další switch nebo wifi, tak už zařízení nevidím.
Takže to vypadá, že Wattrouter nechce komunikovat s routerem a nevím právě proč.

gigabitový router by neměl mít problém rozeznat různá zařízení na síti a domluvit se s nimi, ale budiž, výrobce wallrouteru něco dělá po svém.
při statickém nastavení ip (wr) je vyplněna i brána na archer?

Při připojení do routeru funguje pouze pokud se s notebookem připojím hned vedle (režim bridge),

režim bridge je jakože zástrčka v archer hned vedle? no budiž.

pokud jdu na další switch nebo wifi, tak už zařízení nevidím. Takže to vypadá, že Wattrouter nechce komunikovat s routerem

a není tam v cestě nějaký polochytrý managovatelný switch, nějak podivně nastavený (vlan)?