Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Selenium - nevidí elementy dotáhnuté ajaxem

Ahoj,

mám jednu stránku, kde se formulář načítá ajaxem asi tak 10 vteřin a během toho selenium drží session, takže se nemůže v průběhu dít nic jiného (to je dobře) a po úplném načtení formuláře se teprve pokračuje v mém kódu.
Problém je, že když chci ten formulář vyplnit, tak mi to hází chybu "No such element: unable to locate element ...", i když tam ten element už je ve stránce načtený.

Zkusil jsem v cyklu třeba minutu volat:

driver.find_element_by_id(element_id).send_keys('nějaká hodnota')

a po každém neúspěšném pokusu čekat

time.sleep(1)

,
zkoušel jsem i

driver.implicitly_wait(30)

,

WebDriverWait(driver, 30).until(EC.presence_of_element_located(('id', element_id)))

a i jsem se pokusil pole vyplnit spuštěním JS na stránce, ale bez úspěchu, pořád to hází chybu, že element se nepodařilo najít.

Kde je problém?

Díky.

Na úvodní stránce se přihlásím, pak kliknu na jeden odkaz, kde se zobrazí jedna URL a následně se asi 10 vteřin načítá nějaký formulář a tabulka s daty (to jsem nenapsal, proto to trvá tak dlouho).
Já potřebuju do toho formuláře vyplnit jedno pole a potvrdit, aby se mi vyfiltrovalo jen to, co potřebuju.

Do stránky jsem poslal tento kód:

driver.execute_script('document.getElementById(element_id).value = "nějaká hodnota";')

PS: element_id je samozřejmě string v mém kódu. :)

To element_id tam mám přímo jako ten string, akorát sem jsem ho nechtěl kopírovat, protože je to celkém dlouhé ID, tak jsem ho jen zkrátil na klíčové "element_id". :)

driver.execute_script('document.getElementById("nejake_super_hodne_dlouhe_id").value = "nějaká hodnota";')

Po proběhnutí tohoto řádku mi to taky vyhodí podobnou chybu, taky že element s ID "nejake_super_hodne_dlouhe_id" neexistuje.