Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Mihotání obrazu monitoru

Dobrý den, hledám na netu,ale jelikož tomu moc nerozumím, obracím se s prosbou o radu tady do poradny. Pořídil jsem nedávno nový monitor, který primárně používám na úpravy fotek. Připojil jsem ho ke staršímu pc a obraz monitoru se pořád mihotá. Jde to vidět zejména na jednobarevném pozadí. Koupil jsem nový kvalitní hdmi kabel, ale nepomohlo to. Nevyznám se vůbec například v grafických kartách, tak nevím, jestli to nemůže způsobovat právě starší karta... Mám konkrétně tento monitor https://www.alza.cz/27-aoc-u2777pqu-d4721163.htm#parametry Grafická karta v pc má označení Intel(R) HD Graphics 4600. Pročítám všemožné diskuse, ale nemůžu přijít na to, jak to vyřešit. Budu rad za každou radu, díky.
Změna kategorie, původně: PC sestavy (karel)

bývá dobré zkontrolovat, jestli monitor nevede do jiné zásuvky / prodlužovačky 230V než počítač.

kabel je snad kvalitní, odkaz jsi nedal, ani nastavené parametry jako rozlišení a refresh.

4k monitor bez grafické karty? je to jen 2d režim, "HD Graphics 4600" bývala v procesorech 4.generace.
třeba to ta stará integrovaná utáhne. jinak by se mi tam líbila pasívní gt1030, ale na můj vkus jsou i v bazarech zbytečně drahé.

Díky, ale moudrý z toho nejsem. Co si mám představit pod tímto...4k monitor bez grafické karty? je to jen 2d režim. Jinak kabel mám tento https://www.planeo.cz/katalog/1160894-reference-rav-150-015-av-kabel.html Refresh je co? Rozlišení mám nastavené maximální. Potřeboval bych konkrétní radu, udělej to a to, kup tohle(ideál odkaz) at můžu upravovat fotky bez toho zasr... mihotání(( fakt z toho bolí hlava. Díky za případné rady!!

bývá dobré zkontrolovat, jestli monitor nevede do jiné zásuvky / prodlužovačky 230V než počítač.

provedeno? vede to do stejné prodlužovačky?

kabel hdmi verze 2.0 je nutný pro zobrazení v rozlišení 4k/60hz. tvůj za 400,- je 2x předražený, ale to je tvoje věc, když nechceš nakupovat v pc obchodě ale v neschopném elektru.

4k monitor bez grafické karty? je to jen 2d režim, "HD Graphics 4600" bývala v procesorech 4.generace

nevím co má stará grafika 4600 za maximum = refresh kmitočet v hz při tvém rozlišení, máš to vidět ve vlastnostech zobrazení. možná to uvádí i manuál k základní desce, co umí grafika za max.režim.
edit: prý jen HDMI 1.4, tomu odpovídá nízký refresh 30hz, proto výrazné mihotání obrazu.

třeba to ta stará integrovaná utáhne. jinak by se mi tam líbila pasívní gt1030, ale na můj vkus jsou i v bazarech zbytečně drahé.

https://www.tsbohemia.cz/gigabyte-geforce-gt-1030-silent-low-profile-2g_d274080.html
https://www.tsbohemia.cz/asus-geforce-gt-1030-gt1030-sl-2g-brk_d270544.html

Predpokladam, ze to mas pripojene cez VGA, co je analogovy signal nachylny na rusenie z elektrickej siete. Takze posun kabel z grafiky nech sa nekrizi so ziadnym elektrickym kablom, pouzi prepatovu ochranu na zapojenie, alebo kup kvalitnejsi VGA kabel, idealne ak ma dostatocnu hrubku a toroidy proti ruseniu na sebe.

Nastav ve Windows pripadne v Intelovskem ovladaci rozliseni obrazovky na 1080p (1920x1080).

Pokud se to "mihotat" prestane, tak to navysuje pravdepodobnost, ze tvoje grafika Intel HD 4600 nezvladne na tom HDMI rozliseni 3840x2160 (4K).

Díky,vyzkoušel jsem, mihotání čistě subjektivně asi lepší, ale pořád je. Při klasickém surfování není tolik zřetelné, ale úpravy fotek, například těch s jednolitějším pozadím jsou horší, tam to jde vidět nejvíc. Není to žádné výrazné blikání, spíše jen takové světelné mihotání. Kdybych věděl, že koupě nové grafiky pomůže, koupím samozřejmě. Ale v tom se nevyznám vůbec...

Jsem stejneho nazoru, prvne bych ozkousel jinde monitor a potom vymenil HDMI kabel za jiny.

PC uz mel predtim, takze tam to predpokladam s predchozim monitorem nedelalo a byla by nahoda, ze by zrovna odeslo neco v PC. Novej ma monitor a kabel, takze se da predpokladat, ze bude vadne jedno z toho.

Nepíšeš nič konkrétne o hw konfigurácii ale tipujem vzhladom na tu grafiku že je to nejake staršie cpu 4 gen. a hdmi bude zrejme ver. 1.4 a to ti neda na 4k viac ako 24Hz. Alebo sú problém zemné slučky ako bolo už spomenuté že máš pc i monitor zapojiť do jednej a tej istej zásuvky. Ale môže to byť aj hw vada monitoru, niekto na tej alze písal v recenzii - "Navic me ted po pul roce zacalo v monitoru praskat a monitor zacal podivnne problikavat - cekam kdy zhasne naveky." Skús monitor pripojiť na nejaké iné pc aby si vylúčil že je to monitorom.

a) pokud to jede na 24 Hz, tak to opravdu mihotá. A na 4 k to fakt víc nemusí dát (přes HDMI).
b) některé monitory mají samy o sobě takový efekt, já tomu říkám "firn", prostě hlavně na světlém pozadí je to takové neklidné. S rozlišením ani frekvencí to nijak nesouvisí, takový displej se prostě na fotky nehodí.

Pokud mu to dela u staticke fotky, tak je jedno kolik Hz tam ma, nema to s tim souvislost a navic tvrdi, ze mu to dela, ikdyz se prepne na fullHD.
Nektere monitory takove jakoby mihotani produkuji, jsou to levna TNka. Jeho monitor to pokud neni vadny delat nemuze.

Jak jiz psal fleg vyse. Musi sehnat jine PC a ten monitor k nemu pripojit, aby vyloucil vadu monitoru. Zaroven by mohl od nekoho pujcit i jiny HDMI kabel a vyloucit vadu kabelu.