Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Sega Megadrive - hry, programy, operační systém?

Dobrý den,

koupil jsem krásný kousek, Sega Megadrive (model 2) a potřebuji se zeptat, kde do toho můžu sehnat nebo koupit nějaké 1.) hry, 2.) ale i jiné (neherní) programy a 3.) operační systém pro tento hardware?

Vím, že programy se do této konzole dostávají na cartridgích (kartridžích) vzhledově vzdáleně podobných kazetám, zasunutím cartridge do cartridge slotu, ale potřebuji se zeptat, existuje něco jako např.: adaptér - něco jako kartridge zasunutelné a kompatibilní s Sega Megadrive cartridge slotem, která by uměla převádět a spouštět software např. z USB flešky, paměťové karty, (CD, diskety), ... případně jiného "moderního" paměťového média kompatibilního s dnešními počítači?

Děkuji.

Ahoj,

na hraní her ze Sega-Mega Drive stačí i libovolný pc.

Jedinou nevýhodou je, že se hraje na méně komfortní klávesnici (ne na game-padu).

Napsal jsem o tom celý pěkný článek tady na poradni.

MRKNI NA ODKAZ.

Obrovskou výhodou je, že je možné hru kdykoliv ukládat a načítat.

// Update

Bohužel koukám, článek jsem psal před více než 14-lety.
Stránky s herními obrazy SEGA-her za tu dobu už nejsou aktuální.
Ono, co vím, tak i jednotlivé hry se prodávají dál na Steamu a jsou nakonfigurované na spuštění interně v emulátoru.
Člověk ani nepozná, že vlastně spustil emulátor se hrou.
Ekonomicky je to katastrofa - platit za každou hru jednotlivě.

Zdravím,

děkuji za odpověď. Potřeboval bych se ale ještě zeptat, jestli Sega Megadrive umí jen hry nebo jestli umí i nějaké programy (neherní) a nebo operační systém (pokud možno grafický) podobně jak třeba Amiga, Atari, Commodore, ZX Spectrum, ...a podobné stroje?

Děkuji.

Četl jsem ale kdysi jeden článek, který popisoval, že na Sega Megadrive je možné prohlížet internet (tehdejší, v 90. letech nebo kdy, kdy se ještě stránky nedělaly tak prasácky jako dnes, dnešní internet plný prasáren a zprasených reklam, blbě napsaných skriptů, ... asi sotva), že k tomu byla i nějaká kartridge se softwarem na prohlížení internetu, nějaký doplněk Sega Modem nebo Sega Meganet nebo Sega Channel nebo jak se to jmenovalo, klávesnice a myš a dále že k tomu byly i nějaké základní programy pro psaní textu, dále pro programování a psaní a kompilaci softwaru v nějakém starém jazyku už nevím kterém, nějaké grafické a zvukové programy, ... .

Daný článek jsem četl před nějakou dobou, hledal jsem ho znovu a už jsem ho nemohl najít. Víte o tom někdo prosím něco víc? Jde ještě dané příslušenství a kartridge s programy někde sehnat?

Děkuji.

Ale strejda Google neví všechno, převážně u témat, které nejsou hledaná moc často nebo o nich není moc stránek, chytá strejda Google dost často pěkného Alzheimra až často i úplné pomatení.
Navíc pamatuji, že okolo let 2009, 2010 nastal v algoritmu strejdy Googla zlom se snahou optimalizace pro dementy na úkor kvality a přesnosti hledání na základě přesného logického zadání, takže Google hledá hůře (kdo zkusil hledat nějaký složitější nestandardní víceslovný dotaz před 2009 a po, jistě změnu poznal).

O Sega Channelu jsem něco málo četl, o Sega TeraDrive taky něco málo, ale četl jsem i přímo článek o připojení klasického Megadrivu (ne Sega TeraDrive) na nějaký Sega Meganet nebo SegaNet nebo SegaLink a procházení internetu přes telefonní kabel a chtěl bych o tom najít víc, víte někdo kde?