Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Cerna obrazovka pri spusteni PC po aktualizaci win10

Zdravim,
Dneska mi v prubehu prace na pc s win10 vyskocilo okno s aktualizaci, kde jsem si mohl nastavit cas te aktualizace, nebo posunout o hodinu. Pote, co jsem to parkrat posunul mi to uz na vyber ten posun nedalo s tim, ze se to pri restartu aktualizuje.
Tak jsem to tedy nechal pracovat a pote, co se PC restartoval zustala jen cerna obrazovka, zkusil jsem pockat hodinu, ale obrazovka stale cerna, mys a monitor pritom sviti, napajeni monitoru urcite neni problem.
Zvolil jsem tedy moznost vypnuti PC "natvrdo" podrzenim tlacitka pro vyp/zap. A nasledne ho zkusil zapnout, ale problem stale pretrvava, na obrazovce se nezobrazi nic, cerna, zadne nacitani win.
Nasel by se zde nekdo, kdo by vedel, co s tim?

Cerna obrazovka jakoze nenabehne ani BIOS nebo az kdyz nabihaji Windows, tak to zcerna a nic. Pokud vubec nenabehne nic, tak bych zkusil PC vypnout z elektriky na 10 minut. A podivat se, jestli se nekde neuvolnil nejaky kabel.

Uz se to vyreslo. Nereagovalo to na nic, obrazovka byla stale cerna od zacatku. Proste jsem to nechal a po cca 2-3 hodinach se objevilo nacitani win a normalne se to nacetlo. Nemam sebe mensi tuseni, jak, proc :D ale hlavni je, ze to funguje.
Kazdopadne dekuji vsem za snahu o pomoc :)

1. Podržte stlačené tlačidlo napájania na 10 sekúnd a vypnite zariadenie.
2. Stlačením tlačidla napájania znova zariadenie zapnite.
3. Pri prvom náznaku, že sa Windows spustil (napríklad niektoré zariadenia zobrazujú logo výrobcu pri reštartovaní), podržte stlačené tlačidlo napájania na 10 sekúnd a vypnite zariadenie.
4. Stlačením tlačidla napájania znova zariadenie zapnite.
5. Keď sa Windows reštartuje, podržte stlačené tlačidlo napájania na 10 sekúnd a vypnite zariadenie.
6. Stlačením tlačidla napájania znova zariadenie zapnite.
7. Nechajte zariadenie, aby sa úplne reštartovalo. Prejdete do prostredia winRE.
Teraz, keď ste v prostredí winRE, vykonaním týchto krokov prejdete do núdzového režimu:
1. Na obrazovke Výber možnosti vyberte položky Riešenie problémov > Rozšírené možnosti > Nastavenia spustenia > Reštartovať.

Keďže nemáš obraz, musíš odhadnúť čas, kedy PC vypínať.

Dobrý den,

nemám radu na řešení Vašeho dotazu, ale podobný problém. Po rozsáhlé aktualizaci Windows10 na přelomu srpna a září 2020 se mi po zapnutí počítače nerozsvítí monitor v případě, že byl počítač dlouho vypnutý nebo se vypnul po uplynutí nastavené doby nečinnosti. Samotný počítač se nastartuje a pokud stisknu tlačítko Reset, restartuje se správně, tj. včetně zapnutí monitoru. V opravně problém nevyřešili. Při telefonické konzultaci v jiné opravně mi řekli, že problém nemusí být v softwaru (Windows), ale může být u kondenzátorů na zdroji nebo na základní desce, které neudrží napětí. Ale to je jen dohad. Pokud Váš problém vyřešíte, napište mi prosím na adresu navratilovi-zlin@email.cz, jak se Vám to podařilo.

Děkuji, Pavel

Dobrý den všichni,

kdo se účastníte této diskuze o řešení černé obrazovky. Hledal jsem dál řešení svého problému a zjistil jsem, že na stránkách https://support.microsoft.com/cs-cz/help/14106 lze najít návod pro tři případy, kdy černá obrazovka naskočí: před načtením windows, po načtení Windows a nebo po restartu počítače. Mně se týká druhý případ, pro který je tam návod na přeinstalaci ovladače grafické karty, odinstalování antiviru, pokud není od Microsoftu, a případně na novou instalaci Windows 10. Jinak je tam taky odkaz na jinou stránku podpory, pokud by někomu naskakovala ne černá, ale modrá obrazovka. Na přeinstalaci softwaru doporučeným postupem si sám netroufám, dám počítač znovu do opravny. Uvidím, co na to opravář, myslím, že o zmíněných stránkách podpory Microsoftu ani neví, jinak by už dřív takové řešení zkusil.

Pavel

odhaduju poškození souboru c:\hiberfil.sys, nebo rozdrbanou funkci uspávání - viz normální stav po tvrdém resetu a vadné chování po uspávání.
nejjednodušší je uspávání zakázat = v příkazovém řádku jako admoš:

powercfg -h off

vypnutí zároveň smaže hiberfil soubor.
potom by bylo docela fajn udělat kontrolu disku ve vlastnostech c: a ještě k tomu zkontrolovat stav disku.

masochisti si u stoláku můžou zbytečné uspávání znovu časem povolit, než jim mrchosoft v aktualizacích nebo v automaticky nahrazovaných ovladačích zas něco dodrbe.