Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Po zapnutí PC nepřehrává hudbu

Ahoj. Odinstaloval jsem myslím program pro záznam zvuku z W10 (nepamatuju si přesně, jestli to byl tenhle program) a od té doby mi po zapnutí PC nejde přehrávat žádná hudba. Nejde zvuk z youtube ani winampu, ale systémové zvuky fungují. Když potom PC restartuju, tak už vše funguje.
Zkoušel jsem vrátit bod obnovení i přeinstalovat ovladače zvuku, ale nic nepomohlo.
Není to zásadní problém, ale je to otravné. Neměl by jste prosím někdo nějaký nápad, jak to vyřešit?

OS Win10 Pro 64bit
Typ CPU DualCore Intel Core i3-4150, 3500 MHz (35 x 100)
Název základní desky Dell Inspiron 3847
Čipová sada základní desky Intel Lynx Point H81, Intel Haswell
Zvukový adaptér nVIDIA HDMI/DP @ nVIDIA GF119 - High Definition Audio Controller
Zvukový adaptér Realtek ALC662 @ Intel Lynx Point PCH - High Definition Audio Controller [C-2]

Pokud by bylo potřeba něco doplnit, dopošlu.

Předem díky za jakoukoliv radu.

Ahoj. Díky za radu. Zkusil jsem a asi to trochu pomohlo, ale není to 100%. Většinou už zvuk funguje normálně, ale občas se stejně stane, že po startu PC nefunguje. Už je to ale málo časté, tak je to o hodně lepší.
Jen se ještě zeptám: je rozdíl, jestli ten příkaz zadám když to funguje nebo když to nefunguje?
Díky

je rozdíl, jestli ten příkaz zadám když to funguje nebo když to nefunguje?

NIE

====
Je možné, že mate v počítači asi nejakú škodnú. Vykonajte kontrolu v tomto rozsahu:
1. Najlepšie v núdzovom režime systému a s odpojeným pripojením k sieti vyčistite počítač použitím softvéru AdwCleaner
https://toolslib.net/downloads/viewdownload/1-adwcleaner
Všetko čo nájde odstráňte.

2. Najlepšie v núdzovom režime systému a s odpojeným pripojením k sieti vyčistite počítač použitím softvéru MBAM free verzia: https://www.malwarebytes.org/
Všetko čo nájde odstráňte.

Odinstaloval jsem myslím program pro záznam zvuku z W10 (nepamatuju si přesně, jestli to byl tenhle program) a od té doby mi po zapnutí PC nejde přehrávat žádná hudba.

Budu to brát tak, že se wokna zbláznila

takže: odinstaloval jsem něco, nevím přesně co (a nevím ani proč) a můžou za to wokna. Tomu se říká logický závěr.

Pokud to po startu nejde a po restartu jde, tak by to mohlo naznacovat i spatne poradi inicializace cehosi, kde nejdriv najede SW ovladac a nenajde HW, nasledne najede HW ovladac a HW spravne nastavi a po restartu, (kdy HW nebylo vypnuto) uz SW ovladac HW najde a HW ho jen znovu nastavi stejne.

Lepsi by bylo, kdyby se vsechny SW ovladace spoustely az po vsech HW ovladacich a byly jasne definovany (a podporovany/vyzadovany) zavislosti, ale to u windows nikdy nebylo velkou prioritou a jejich filosofie se ubirala jinudy (nejak zit i kdyz uzivatel ledacos zmatla, dodavatele si delaji co chcou a v systemu je bordel, hlavne nestrasit uzivatele nejakymi technickymi popisy, kdyz jde spustit nejaky "wizard", ktery to mozna nejak privede do aspon castecne pouzitelneho stavu - stejne to bude matlak za rok reinstalovat a mezitim mu ten system parkrat prekopeme pod rukama, tak to snad nejak fungovat bude )

(Ja zas mam system, ktery se k tomu stavi obracene - root urcite vi co dela, poslechnu doslovne, dostane presne o co si rekne - kdyz to bude kravina, dostane kravinu. Pokud neco nema spravne zavislosti, tak to nemuze spravne fungovat a kdyz se to tudiz okamzite zriti s logem plnych chyb, tak je to spravny postup. Cim driv chybny system spadne a chybu nahlasi, tim min skod stihne napachat a tim driv bude problem opraven. Me to vyhovuje, ja jsem technik, ale verim, ze spouste lidi nikoli, pokud jsou jen uzivateli, staci jim, kdyz to funguje na magii a nechteji nic resit)

Z hlediska uzivatele jde o magii, o ktere se neocekava, ze by do ni videl a mel nejak aktivne kvalifikovane zasahoval, takze amatersky popis "wokna se (po mem neodbornem zasahu) zblaznila, ale mam kouzlo (=restart), kterym se to spravi, i kdyz nevim jak a proc, tak to tak zatim necham" celkem sedi na vnejsi pozorovani :-D

Ano máte oba pravdu. Jsem uživatel...ehm...matlák a pokazil jsem si to možná sám. Z mého pohledu by ale odinstalování jakéhokoliv obyčejného programu nemělo způsobit trvalý kolaps čehokoliv jiného, takže minimálně napůl za to můžou i wokna. Považuju se za (velmi mírně) pokročilého uživatele, nicméně moje znalosti a zkušenosti jsou na takový problém krátké. Takže jsem se to pokusi opravit s pomocí rad vás zkušenějších doufaje, že se jedná jen o nějakou blbost, kurvítko nebo jen nějaké skryté magické nastavení, čehož tam je asi miliarda. Nepodařilo se. A je mi jasné, že najít to by možná bylo složité i pro vás zkušenější i kdybyste seděli přímo u toho, takže vás dál nechci obírat o čas. Jednou se to vyřeší - možností je několik.

Předpokládám, že jsi zkoušel zapojit i jiné reproduktory. Není chyba někde v konektoru nebo bedýnkách?
Výše jsi psal, že to někdy funguje a někdy nefunguje, takže zkus zaměřit pozornost tímto směrem.

I když tohle tomu spíše odporuje:

Nejde zvuk z youtube ani winampu, ale systémové zvuky fungují.

Po pravdě mě to už taky napadlo, ale vzhledem k tomu, že se v práci jiné bedýnky nenacházejí a doma se mi je nechtělo vymotávat, tak jsem to nezkusil. Prostě lenost. Nicméně když to po zapnutí nefunguje a po restartu jo, tipoval jsem to spíše na chybu jak píše gilhad - při zapnutí se načte něco před něčím, ale mělo by to být obráceně a pak to nefunguje, po restartu se to načte ve správném pořadí a pak to funguje. Zkusím nějaké volné repro splašit a vyloučit nebo potvrdit i tuhle možnost. Díky

Strašne ma irituje to neustále opakovanie "bedýnky"... to už fakt v tej češtine NEMÁTE adekvátne pomenovanie? "Bedýnky" zvuk nevydávajú! Ale reproduktory v nich!
Sú sluchátka a reproduktory - ale bedýnky - tie sa predsa používajú v obchodoch s ovocím a zeleninou na ukladanie ovocia´, v mäsiarňach na ukladanie mäsa v skladoch a podobne. A často sú tu výrazy škatulka, krabička....

bedýnky - tie sa predsa používajú v obchodoch s ovocím a zeleninou na ukladanie ovocia´, v mäsiarňach na ukladanie mäsa v skladoch a podobne

To platí na Slovensku.
Česko (pokud nevadí to pojmenování) používá už pokročilejší bedýnky, ve kterých se přehrává muzika. :-D