Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jednoduchá aplikace pro Android

Zdravím ve spolek,

potřeboval bych vytvořit "primitivní" aplikaci pro Android. V podstatě dvě textové pole, já je vyplním, kliknu na Uložit, obsah těchto dvou polí se uloží do souboru .txt a formulář se vyčistí. Znovu vyplním, uložím a vytvoří se další soubor.

S programováním nemám vůbec žádnou zkušenost. Neexistuje nějaká stránka nebo prográmek, ve kterém by se to dalo udělat metodou wysiwyg (případně nějaký dobrovolník, který by to za 10 minut zvládl :-) )

Díky, rokator

Jen kdyz uz se o tom mluvi - da se nejak jednoduse vytvorit primitivni aplikace na Android, ktera by se tam dala nainstalovat primo (nikoli prez verejny market) an neco delala (treba prevedla text na jeho hexadecimalni zapis)? Je na to nejaky jednoduchy navod? A kde?

(Moje motivace je si udelat nejake veci po svem, na PC bych to napsal snadno, ale android je vyrazne prenosnejsi, jenze s nim nemam vubec zadne zkusenosti. Nejakou starou placku snadno dostanu ci koupim za par supu, i mezi novymi jsou dost lacine typy. Na Arduinu bych to zvladnul taky, ale pameti malo, zobrazovani nic moc a rozumne tomu udelat tistaky, vstupy, vystupy a pak to zakrabickovat - to uz ta placka vyjde levneji a vsechno tohle ma poresene.
Pokud bych byl schopny udelat nejaky "Hello world" a nahrat ho tam, tak uz si to dal rozvinu i sam a nekolik veci mi to dost usnadni (treba zrovna ty prevody a pripadne zakodovani a tak). A snad pritom casem narazim i na slozitejsi ukazky, jak neco nekam zapsat ci poslat a z toho uz pak spichnu kde co - a vykon potrebny na to "kde co" je tak na urovni original IBM PC z hloubi minuleho milenia )

Jo, úplně v pohodě. Pokud umíš webový techniky, tak máš vyhráno. Jedna z možností je totiž napsat aplikaci v kombinaci HTML + CSS + JS. Odladíš v pohodě na PC a dostaneš ji do telefonu s Androidem.

Máš tři možnosti:
1. udělat z ní skutečnou aplikaci pro Android (.apk) s využitím buď Cordovy nebo Capacitoru
2. načíst ji jako web a na plochu telefonu si uložit odkaz
3. udělat ji jako PWA aplikaci, načíst do telefonu a instalovat ji jako běžnou aplikaci

Ve všech případech nemusíš řešit Google Play.

Pro tyto účely už existují frameworky, kde vyřešíš stránku, hlavičku, menu, záložky, tlačítka, inputy, ...
Např. Quasar, Ionic framework, Framework7, OnsenUI, ...

Diky, snad se s tim nejak poperu :))

HTML a CSS neni problem, JS jsem zatim jen obcas drobne upravil nejake ukazky, takze to budu muset nastudovat a stejne tak ty frameworky a spol.

(Zatim jsem veci resil vetsinou z te druhe strany - C,C++, python, ASM, MySQL, sockety, ... proste to, co bezi na serveru a pripadny jednoduchy frontend treba prez Django a templaty nebo i ten cgi-bin :-) )

PS: koukal jsem na web, co mas v paticce a ty odkazy na play.ionic.io jsou (asi uz) neplatne ... :-(