Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Jde trvale odpojit bluetooth v Ubuntu 20.04 LTS?

Mám Linux Ubuntu 20.04 LTS. Když vypnu wifi, naskočí mi režim letadlo, když vypnu letadlo, naskočí mi automaticky bluetooth. Nikdy jsem to nepoužíval, proto bych uvítal možnost, trvale blueotooth úplně vyřadit z provozu. I když ho mám tlačítkem vypnuté, nepomáhá to a automaticky pak vždycky naskočí.

Tak odpoledne ve vlaku to zkusím přeložit přes překladač, protože anglicky neumím ani slovo. Uvidím, jestli se tomu dá porozumět. Protože u složitějších textů z toho vypadávají takové hlouposti. No někdy i v kratších. Vidím to v Německu. Mají tam česky nápis o 4 slovech a ani jedno nedává vůbec žádný smysl. Přeloží si to přes překladač do několika jazyků a vůbec netuší, že mají na dveřích nesmysl, který nedává vůbec žádný význam.

- Aby se BT nespoustěl po startu, pozapnuti PC, bych použil klasicky pres "systemctl" :

sudo systemctl disable bluetooth

Pro okamžité zastavení :

systemctl stop bluetooth

Můžeš ho zcela odstranit, ale jen dezaktivace je IMHO rozumnější volba, nikdy nevíš kdy bude potřeba, a tak ho dle potřeby velmi jednoduše reaktivuješ. .
Problém různých scriptů (které to shodí pomocí ovladačů BT a wifi) je ten, ze když přesně nevíš co dělají a jak BT vypli, může byt možná re-aktivace velmi obtížná. Systemctl ktery slouží ke správě systémových služeb, by mohl být jemnější způsob :-)
Nebo ten adapter můžeš přidat do blacklist (černá listnina).

Pro rychlé spuštění :

systemctl start bluetooth

- Jestli se ho chceš zbavit úplně, opět bych zvolil tu jemnější volbu přes rfkill :

rfkill block bluetooth

nebo v případě ze máš pod /etc/init/ polozku bluetooth.conf (jestli tam je zobrazíš příkazem : ls /etc/init/)

sudo mv /etc/init/bluetooth.conf /etc/init/bluetooth.conf.disabled

rfkill block bluetooth

Tím bude dezaktivovaný jen BT. Problém odpojení celého modulu třeba u notebooku, který má na něm ja "BT & Wi-Fi", by ti mohlo kompletně zabít i připojení Wireless / Wi-Fi.
Proto jsem názoru, ze jen rfkill by mohl byt vhodnější, muzes pridat i 'sudo systemctl disable bluetooth' aby tam nebyly nahodou již nějaké vazané sw neshody po spusteni, ale stacil by jen ten rfkill .