Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Windows 10 - jak se přihlásit jako správce?

Dobrý den, prosil bych o radu,udělal jsem velký kopanec a to tak že nejsem správce zařízení

mám takový problém, když otevřu nějaký program, který si chci stáhnout tak se mě to ptá jako vždy (Chcete této aplikaci povolit aby prováděla na vašem zařízení změny?) a možnost ano tam není a píše to tam (pokud chcete pokračovat zadejte uživatelské jméno a heslo) Ale kam to mám zadat víte někdo co stím? Díky za rady.A nebo přihlašte se jako správce.

Změna předmětu, původně: potřebuji pomoc (host)

Měl jediný účet správce, který zrušil, případně ze správce udělal uživatele. Takže má pouze účet USER. To, že ze nezobrazují tlačítka na OK v potvrzovacích dialozích je typické chování ve Windows 10. Zřejmě ochrana, aby někdo externím programem nepovolil pouze disabled tlačítko a neobcházel ochranu.

Měl jediný účet správce, který zrušil, případně ze správce udělal uživatele

Ale jak je tohle možné udělat? Teď jsem se na to díval a z účtu Správce nejde omezit vlastní účet, taková možnost tam vůbec není, a z účtu uživatele, přihlášením přes heslo, je možnost změnit účet Správce deaktivovaná (šedivá - nejde na ni kliknout).

Treba můj pripad, kdy jsem neměl účet lokalniho správce, pouze doménového uživatele na správu a počítač jsem z domény odebral.
Pak si můžeš účet správce deaktivovat.
Muzes jej z administrators odstranit pres příkazový řádek atd.
To, že to nejde přes klikací rozhraní neznamená, že to nejde.

Cesta samozřejmě je.
Mačkat při startu F8, dostat se do nouzového režimu s přikazovou řádkou. Tam odklikneš účet "administrator", který se ti nabídne. Pak si přejmenuješ utilman.exe na třeba utilman.old a cmd.exe zkopíruješ na utilman.exe
Restartuješ
na přihlašovací obrazovce stiskneš tlačítko pro usnadnění, spustí se ti příkazový řádek
tam si povolíš účet administrator nebo si přidáš svůj účet do local administrators (nastuduj si syntaxi NETSH)
nakonec vrátíš zpět Utilman.exe

Nestačilo by jen ve správě účtů přepnout na admin ? Jak se přesně do stavu svého účtu dostal, a jaký účet používá (možná účet MS) není jasné.
[91385-chaccnt-png]
Nebo přes UAC, lusrmgr.msc ? Jen se ptám, jednak jestli je to jedina zlata cesta, nebo jestli obecně si useři mohou jen tak přihazovat admin účty pro správu třeba omezených a prednastavenych atribuci účtu.
Jen u toho F8 nekdy je snazší hlavně u notebooku, secure boot, spustit nouzový režim přes tllacitko shift + reset v nabídce Windows.

Hezký den,
V tom máte pravdu, ale ve Windows 10 "F8" standardně nefunguje (viz. https://support.microsoft.com/cs-cz/windows/spuštění-počítače-v-nouzovém-režimu-ve-windows-10-92c27cff-db89-8644-1ce4-b3e5e56fe234). Pokud by někdo chtěl na svém systému v budoucnu přesto vstupovat do nouzového režimu přes zažitou "F8", pak musí ve "zdravém" systému provést následovnou operaci: https://wintip.cz/615-jak-povolit-spusteni-windows-10-v-nouzovem-rezimu-pomoci-klavesy-f8

Tohle dělá úplně neco jiného. Zapne to klasické volby, jako ve Windows 7. Ale tohle nikdo nechtěl.
Ve Windows 10 se spouští po F8 tzv. recovery mode, který nabízí víc možností a vypadá jinak.

I ve Win 7 recovery mode existoval, ale tam se musel speciálně doinstalovat. Ten recovery mode je náhrada nabootovani z instalacniho média, nezavisle na nainstalovanem operačním systému na rozdíl od nouzového režimu, který spouští základ operačního systému se základními ovládači a službami.

Měl jsem stejný problém, v netplwiz jsem si omylem prepnul ucet z admin na normal uzivatele a pak uz to neslo vratit, protoze me to do netplwiz ani do nastaveni uctu nepustilo. Vyresil jsem restartem do nouzoveho rezimu, tam uz se slo prihlasit jako Administrator, pote uz slo spustit netplwiz (pomoci lupy vedle startu) a v netlpwiz jsem si zpet vratil ke svemu uctu typ administrator. Po restartu vse ok a funkci. Snad to nekomu pomuze.