Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem TEMP - Soubory

Dobrý den, dnes jsem zjistil, že se občas ve schránce (ctrl+v) objeví odkaz do složky TEMP na určitej soubor, tak jsem se tam mrknul, a nevím, co to muže byt. Většina má 0 kb a jsou prázdný, ale pak tam jsou i velký soubory (viz. příloha), mužu to smazat tu složku TEMP popř. jen ty velký soubory? A mám to řešit nebo to vir není a ničemu to nevadí?

To ovšem spíš svědčí o "šikovnosti" programátorů. Teda pokud uživatel nenasměroval aplikaci právě do složky %temp%
Já toto před léty vyřešil na několika PC přesměrováním %tmp% i %temp% na ramdisk, takže se o odpad skoro nemusím starat (zmizí po restartu). Ovšem některé programy mají asi C:\windows\temp a další složky (kdyby to aspoň byla jedna složka) napsané v sobě natvrdo, takže nějaký ten nepořádek se vyskytuje.
Spíš jsem zažil situace, že některé programy nefungovaly (a padaly na nějaké divné chyby), když se z nějakého důvodu ten ramdisk buď nevytvořil nebo se udělal pod jiným písmenem. Právě ty chyby byly tak divné (příčina z nich nešla poznat), že než jsem přišel na to, že to je chybějícím odkladištěm, trvalo mi to delší dobu.

Takže, smazal jsem všechny TEMPy (kromě složek a dnešních TEMPů), a uvolnil si skoro 20 GB :D Hned lepší pocit když je tam "čisto".

ALE, přišel jsem na to, co dělá ty velký soubory, vždycky, když dohraju zápas v LoLku, tak se vytvoří ten soubor.

Otázka je, dá se nějak (dá, spíš kde a jak) zrušit oprávnění ,aby si to hra nemohla vytvořit? Díky za navedení :)

Hra ten soubor v průběhu běhu potřebuje, nesnaž se bránit vytvoření toho souboru. Spíš je hloupé, že to po sobě nesmaže.

Jinak můžeš stejně promáznout i složku c:\Windows\temp
Tam ušetříš další místo

Spoustu místa uvolníš spuštěním nástroje pro vyčištění disku, kde jdi na systémové soubory. Tam můžeš zaškrtnout vše a spustit.

Nepotřebuje, ten soubor se vytvoří až PO odehrání hry, ne před nebo v průběhu :) Co jsem to pročítal (nebylo to čitelny) tak tam jsou udaje o hře, jakej vzhled postavy byl zvolenej, jaka postava atp. takže to k ničemu pak už není, hra funguje (zatim) normalně.

Děkuju všem za rady :)

Dočasných temp zložiek si nevšímaj, W10 majú v Plánovači úloh (v manuálnych nastaveniach možnosti mazať tieto zložky pravidelne, lehoty 1-30 dní)

Skriptom vloženým do cmd.exe,
slovo ozn. pod fontom bolt *"užívateľ" si doplň svoje meno:

takeown /f "C:\Users\užívateľ\AppData\Local\Temp" /a /r /d y
icacls "C:\Users\užívateľ\AppData\Local\Temp" /grant:r administrators:F /t /l
rmdir "C:\Users\užívateľ\AppData\Local\Temp" /s /q y

Skript sa dá vyrobiť pre bat dávku Plánovača úloh, path:
(C:\Windows\System32\Tasks\*.*) s nastavením mazania *temp všakovatých úložiskách oddielov diskov v časových limitoch, hodinách, dňoch, týždňoch, ba v rozpätí tisíce rokov pre uchovanie súborov v zložke temp pre oddojčené, nadmieru zvedavé prapravnúčence k nahliadnutiu.

Podle názvu to vypadá na soubory pro ladění (debug), ono pokud člověk dělá složitější program, tak je potřeba si nějaké informace pro pozdější zpracování uložit (některé věci se dost blbě odchytávaji a nebo neni možné aplikaci přerušovat, takto si lze třeba udělat statistiku, třeba že místo, kde program hlásí chybu předtím projde milionkrát bez chyby, protože její příčina je někde jinde).
Osobně to řeším stylem

#ifdef debug
...zápis ladících informací...
#endif

nebo nějak podobně; mám to obvykle zapouzdřené ve funkci, která je mimo ladění prázdná (kompilátor ji vypustí) ale během ladění (symbol debug je nastavený) vytváří výpisy.
Samozřejmě to je ideál, ale protože potřebuju informace i z normálního běhu (řešil jsem i zapeklité chyby, které na ladicím počítači nenastávaly), tak to v programu občas nechám, a pak mám na disku bordel (navíc mě nějak nenapadlo směřovat to do tempu). Ale to se bavíme o samodomo, u komerčního programu by se něco takového vyskytovat nemělo (případně by to mělo jít nastavit; není v konfiguraci té hry nějaký přepínač "ukládat ladící informace" nebo "save debug information" nebo něco podobného smyslu).

Spíš je divný, že je na ně odkaz ve schránce, aby program dával něco do schránky bez toho, aby k tomu dal uživatel pokyn je přinejmenším neslušné.
Že soubory mají velikost nula může znamenat, že nebyly programem řádně ukončené (nebylo zavoláno fclose) nebo jsou ještě otevřené a nebo se sice vytvořily, ale nic se do nich nezapsalo (tedy jsou opravdu nulové z úmyslu programátora a ne jen chybou).