Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Wi-fi router za 440 Kc? Kde je hacek?

Dobry den vsem,

premyslim, v cem je "hacek," ze tento router (TP-LINK: TL-WR542G AP/Router) vyjde na 440 Kc s dani, kdyz vsude jinde zacinaji na 600 Kc a vyse? Co mu chybi, nebo proc je tak levny? Ma s nim nekdo osobni zkusenosti? Co napr. znamena, jak tam pisou "klientsky rezim neni podporovan"?
Vazne o nem totiz premyslim pro domaci sit, ale nerad bych jen kvuli cene slapl vedle.

Predem dekuji za tipy a rady!!

"klientsky rezim neni podporovan"?

Toto znamena ze neumi pracovat jako klient na siti ze se sam nepripoji, umi jen naslouchat a cekat na klienta az pak dojde ke spojeni.

Bohate nastavovací funkce.

Asi bych si ho nekoupil, mozna se nekdo objevi s jinym nazorem. ;-)

neumi pracovat jako klient na siti ze se sam nepripoji, umi jen naslouchat a cekat na klienta az pak dojde ke spojeni.

No, tak nějak tomu porad nerozumim.... To, co popisujete, bych celkem cekal, ale o wi-fi vim prd.... Jak se projevuje wi-fi router, ktery umi pracovat jako klient a co to ma za vyhody?

wifi zařízení se používají hlavně dvojím způsobem:

1. jako AP (access point = přístupový bod), tj. "server" pro počítače připojující se bezdrátovými kartami
2. jako klient, tj. zařízení se připojí "jako počítač" k jinému AP a zprostředkuje tak připojení PC připojenému ethernetovým kabelem. tohoto se zhusta používá tehdy, je-li bezdrátové pojítko nutno umístit někam na půdu a dolů se stahuje už jen ethernetový kabel. Router v režimu wifi klient pak funguje jako klasický router, jediná výjimka (vyplývá z výše uvedeného) je ta, že WAN rozhraním je wifi adaptér.

Ty chces mit NAT mezi sitema? ty nechces, aby ti mezi pocitacema chodily broadcasty windows filesharingu? Dobry, pak si tam dej router!
Kdyz uz zapojovat router jako AP, tak se sit od routru pripojuje normalne na LAN a na WAN port se uplne kasle. Jeste se musi vypnout DHCP aby se to netlouklo a obecne jsou s tim pro neznaleho potize.

NE! ty nepotrebujes v tom pripade router, ten uz mas. Mas dve moznosti:
vymenit svuj stavajici router timhle
koupit pouze AP ( neco jako i4wifi.cz nebo i4wifi.cz ), tomu nastavit zabezpeceni a pichnout to do routru.

Počítám, že bych to šoupnul WAN portem do normálního (LAN, metalika) routeru a na wifinu bych připojoval jen notebook.

On by tenhle router daval WAN portem do svoji LAN site. To znamena, ze mezi wifi a LAN ( respektive WAN z pohledu routru ) by byl NAT a proste vsechen bordel, ktery to zarizeni umi, wifi a LAN ( respektive WAN z pohledu routru ) maji jine rozsahy. On neumi standalone AP. Respektive se to da osulit jak jsem psal vyse.

už chápu co nechápu, teď jsem si to znovu nahoře přečet - příspěvek z 10:01, tys mu vlastně odpovídal že z toho udělá switch.
já furt myslel že toto chce použít jako jediný router s wifi, to by bylo v pořádku.
ale nahoře píše že to chce přidat ke stávajícímu routeru - a to je na bolení hlavy.
brtník konečně pochopil a odchází do houští.