
Wi-fi router za 440 Kc? Kde je hacek?
Dobry den vsem,
premyslim, v cem je "hacek," ze tento router (TP-LINK: TL-WR542G AP/Router) vyjde na 440 Kc s dani, kdyz vsude jinde zacinaji na 600 Kc a vyse? Co mu chybi, nebo proc je tak levny? Ma s nim nekdo osobni zkusenosti? Co napr. znamena, jak tam pisou "klientsky rezim neni podporovan"?
Vazne o nem totiz premyslim pro domaci sit, ale nerad bych jen kvuli cene slapl vedle.
Predem dekuji za tipy a rady!!
do wifi moc nevidím, tuším že jde o to že nemůže přijímat wifi a rozvádět lan.
Ach tak! Čili jako kdybych chtěl přijímat wifi od providera? To by nevadilo, to nechci :)
Počítám, že bych to šoupnul WAN portem do normálního (LAN, metalika) routeru a na wifinu bych připojoval jen notebook.
Půjde to s tímhle zařízením?
jestli správně chápu touchwooda, je to tak.
kabelem se přivede internet do wan, a rozvádí se z lan do dalších pc + wifi vysílá pro notebooky - to co potřebuješ.
ano, wan port do internetu, ale ne do svojeho stavajiciho routru.
teď jsem mírně zmaten: žiju v tom že i ten levný krám tplink umí právě režim že se připojí kabelem (wan), jeho router funguje pro všechny lan výstupy včetně wifi, čili ty pc+notebooky na sebe pohodlně vidí, jsou ve stejné podsíti třeba 192.168.0.x
On by tenhle router daval WAN portem do svoji LAN site. To znamena, ze mezi wifi a LAN ( respektive WAN z pohledu routru ) by byl NAT a proste vsechen bordel, ktery to zarizeni umi, wifi a LAN ( respektive WAN z pohledu routru ) maji jine rozsahy. On neumi standalone AP. Respektive se to da osulit jak jsem psal vyse.
už chápu co nechápu, teď jsem si to znovu nahoře přečet - příspěvek z 10:01, tys mu vlastně odpovídal že z toho udělá switch.
já furt myslel že toto chce použít jako jediný router s wifi, to by bylo v pořádku.
ale nahoře píše že to chce přidat ke stávajícímu routeru - a to je na bolení hlavy.
brtník konečně pochopil a odchází do houští.
Konecne to nekdo vysvetlil, ja uz to tak rict nedokazu i kdyz wifi znam dost dobre, jen uz jsem mirne deformovanej.
