Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Problém s automatickým předčítáním textu – text s velkými písmeny

Hezký den všem. Poslouchám knihy s automatickým předčítání textu ve „čtečkové“ aplikaci MoonReaderPro. Všechno funguje skvěle až na jednu věc. V případě, že se v textu objeví text složený POUZE z velkých písmen, začne mi strojový hlas u některých těchto slov předčítat nikoli samotná slova, ale pouze odděleně jednotlivá písmena.

Uvedu příklad.

Zrovna teď mám rozečtenou (rozposlouchanou) knihu ze série Zeměplocha od T.Pratchetta. Přímá řeč jedné z postav je v knize psána vždy velkými písmeny. A právě zde nastává problém.

Příklad úryvku z textu:
TEĎ PRÁVĚ ŘÁDÍ V PSEUDOPOLISU BÍLÁ NEMOC.

Čtečka mi to přečte takto:
Teď právě řádí v Pé es É Ú Dé Ó Pé Ó El Í Es Ú bílá nemoc.

Takže slova, která jsou obecně užívaná, předčítá čtečka správě, i když jsou psány velkými písmeny. Ale u slov, jako jsou názvy či jména či jiná nefrekventovaná slova to začne takto nepříjemně hláskovat a já jako posluchač nemám šanci tomu slovu dobře porozumět. Děje se to pouze v případě, že je celé slovo psáno velkými písmeny.

Nevíte náhodou o nějakém způsobu, jak nastavit strojové předčítání, aby četlo velká písmena stejně jako malá písmena? Tím by se tento problém vyřešil.

Používám klasický předčítací modul „Text na řeč Google“ v českém jazyce.

Děkuji moc za reakce!

Jsou dva zpusoby. Bud po instalaci hlasového balicku zvolis cesky jazyk v nastaveni telefonu jako vychozi pro TextToSpeech, nebo v aplikaci zvolis jen ten urcity hlas (treba Iveta z toho Voice Reader).
Az ten Vocalizer TTS nainstalujes do svého telefonu, tak napis : https://play.google.com/store/apps/details?id=es.codefactory.vocalizertts&hl=en&gl=US
(nastaveni a uprava urcitého hlasu jde primo v Vocalizer TTS, kde nastavis kuprikaldu jak ma cist cisla (po cisle, celé cislo atd), prizvuk, tak muzes nadale pouzivat svou dosavadni APP)

U tech hlasu Zuzana $ Iveta musi byt polozka DEMO nebo takovej mracek s sipkou na stahnuti zdarma.
Pak ti nabidne bud stahnou verzi hlasu "Compact" (6.1Mb) nebo "Pro". Tak zvol "Pro" (56Mb), tak stahne kompletni jazykovy balicek.
Kdyz v tom Vocalizer TTS kliknes na to ozubené kolecko (nastaveni) tak se muzes podivat sam, jaké nabizi nastaveni a moznosti pro cteni textu.