Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Router - problém s portforwardingem

Dobrý den,
mám "menší problém xD" mám router D-link DIR-300 a můžu říct že funguje opravdu dobře :D ,ale jednu chybku sem i tak našel xD.
Spustil jsem na svim pc pár serverů ale nikomu se nešlo připojit pak jsem tedy nastavil aby router (přes port forwarding) směřoval připojení přímo ke mě... ale jediné co se mi takto povedlo rozchodit je teamspeak který předtim nešel....
například takové ventrilo nejsem sto rozjed... a to i přes to že port mám správně nastavený... už si nějak nevím rady :) nějaké nápady??? :)8-)
Změna předmětu, původně: Router (mif)

nic méňě xD další problémek je na světě :)
když se chce někdo lognout ať už na ventrilo či na cokoli jiného tak se mi na servru napíše že se někdo loguje ale pár sec potom "aborted timeout" jediné co stále beží je teamspeak :)
jak to vidim já tak nebude problém v těch portech ale někde jinde třeba firewall co já vím...
(firewall na routeru je OFF, firewall na pc a antivir programy sou OFF...) takže tím to nebude tak co s tím :) každá rada dobrá :)

1. používej edit, ať nemáš za sebou 3 posty.
2. myslel jsem, že bys měl použít netcat jako démon místo ventrila, tj. nc -l -p 37xx a zkusit se na něj spojit jinou instancí lokálně, z LAN a následně z netu. tím zjistíš, zda je problém ve firewallu/firewallech nebo forwardu nebo špatně zkonfigurovaném serveru. Chápala? :i:

edit: pozor, ventrilo používá jak TCP, tak UDP, takže budeš muset otestovat obojí (nc má volbu tuším -u na použití UDP paketů)