Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno USB mikroskop pro děcka - mobil, tablet. Něco levnějšího. Doporučíte?

Ave. Viz dotaz. Chtěl bych vnukům (6 a 7 let) pod větev naježit mikroskop. Normální plasťák, ale ne zas ouplnou plečku (tak do 1500 peněz českých, možná trošku víc /jde o "hraní si" a zkoumání, nikoliv o "chlubení"/). Jejich nabobská domácnost je vybavena toliko Jabkama, tak bych chtěl, aby na HW existovala aplikace. Blbý dotaz, vím to. Poradíte?

loading...

V podstatě aplikaci nepotřebuješ, USB mikroskop se chová jako kamera. I ty velké mikroskopy fungují tak, že místo oka nasadíš kameru. U těch "dětských" mikroskopů nečekej žádnou slávu. Aby to děcka zajímalo, pak bych doporučil buď nějakou sadu i s hotovými preparáty, nebo jim k tomu pár preparátů přikoupit, samozřejmě nějaká sklíčka, aby si mohli dělat svoje.
U kamery bych se koukal na rozlišení, aby to mělo nějaký smysl. Fotky 240x240 by je asi moc neoslnily.

Pod stromeček se podívej po těch boxech kde je mikroskop + sklíčka, zkumavky, pinsety a podobně víš co myslím, nebo je Digital podmínkou?
Když používám hvězdařsky dalekohled tak na focení, zoom etc používám foťák který snímá hledí u mikroscopu to jde použít stejně. (i na telefon existují kamery připojené na port USB).

No, to záleží jestli jde o dáreček pro dítě pod 10 let, nebo o dáreček který pak bude používat tatínek :-p

Nekteré znám a zkoušel jsem je u přítelkyně v práci kde takové věci od hraček až po tyto různé kufříky s dalekohledy, mikroscopy mají na pultech. Některé i digitální se slušným zoomem nebyly špatný, podívám se na referenci a nechám ti odkaz na posouzení, popřípadě bych mohl naký i zkusit pro bližší info.

Jestli nepotřebuješ numerizovat tak určitě optický. Optika je lepší, nepotřebuje napájení a software, v podstatě se na ní nemá co polámat .
Ty digitální základ pod 2000Kč jsou spíš hračky, nebo dobré pro elektroniku, když pájíš třeba, nebo na kontrolu plošných spojů.

Základ na něco korektnejsiho, je kupříkladu tento mikroskop co kombinuje optiku + digital typu : BIOLUX NV 20x-1280x ale 3999Kc takze nic.

Jaky zvolit ?

Pro tvůj požadavek a né jen pro dítě bych jako základ doporučil monokulárni / prosvětlený : Mikroskop LEVENHUK Rainbow 2L 1700 Kc. Coz je IMHO nejlepsi volba, sice o 200Kc vic jak požadovaných 1500 ale stojí za to, ma na PCV kvalitni provedeni tela.
[91632-baleni-png]
(Obsah balení je v popisku / garnátí vajíčka, mořskou sůl a kvasnice pro první pokusy a krycí pláštěnku na mikroskop.. U těch levnějších je ta kvalita je zaprvé mizerná , a až si celá rodina porovná svůj vlas, nemáš s ním co dělat. Proto si doplatit těch 200Kč za něco normálního se určitě vyplatí )

Čo toto, zdá sa mi to byť o chlp lepšie ako tie usb mikroskopy cigaretového tvaru, tie sú podla toho čo som videl videá na youtube dosť naprd, ale i tak zázraky od toho asi nečakaj, osobnú skúsenosť s tým nemám, ale má to aj wifi a podporu iOS.