Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Koupě procesoru z bazaru?

Před nějakou dobou ste mi doporučovali vyměnit procesor, a jelikož na moji starou základní desku nový nepasuje, doporučili ste mi sehnat z bazaru. Potřebuju socket LGA1151. Chci se zeptat, slyšel jsem, že nějaké komponenty mohou podléhat poškození, když se s nimi manipuluje např. na koberci. Platí to i o procesoru? Jelikož je to na bazaru, tak asi nějakou záruku čekat nemůžu.
Myslíte, že je tento inzerát v pohodě? Nebo byste mi prosím pomohli nějaký inzerát najít? Beztak už na to máte čuch, já nikdy něco takového z druhé ruky nebral.
Díky
https://pc.bazos.cz/inzerat/128282802/procesor-i5-6500-32ghz-lga1151.php
https://pc.poradna.net/questions/3034216-co-v-sestave-upgradovat-jako-prvni
https://pc.poradna.net/questions/3035475-jaky-z-techto-procesoru-je-do-danne-sestavy-nejlepsi

Na procaku mas piny (asi par stovek malych jehlicek) ktere se daj narovnat v pripade ohnuti, nektere nejsou ani nutne k chodu kdyz se vylamaj. Takze pokud nekoupis procak od nejakyho magora co vytvari třeci elektrický náboj o koberec procákem, nemuze se nic pokazit pokud je
bios kompatibilni.

Spis bych si daval bacha na idiotsky nanesenou teplovodivou pastu novym majitelem.

Tak jestli jsem dobře proklikal odkazy tak máš DDR4. Tím je to vyřešené.

Ten první z bazoše je za 2200, tady v tomto bazosi mají jeden o 21Kč levnější.

https://www.mironet.cz/intel-core-i310100f-36ghz-tb-43ghz-4c8t-6mb-bez-vga-1200-comet-lake-65w+dp453823/
budeš potřebovat bazarovou desku
https://www.mironet.cz/msi-b460ma-pro-b460-lga-1200-ddr4-sata-iii-raid-usb-glan-m2-matx+dp442215/

ták a svoji desku a procesor (jako celek) zkusíš nasolit na bazos.cz Zacal bych natvrdo za dvojku. Poznámka: samotný procesor bys v případě upgrade cpu prodal těžko.

K otázce: zkoušel jsem procesor P4 odpálit piezozapalovačem -teda tím jiskřícím krámem s tím, drátky přímo na plošky. Ani prd.
Teoreticky to samozřejmě možné je ale asi je větší šance vyhrát první v sazce.

Procesory od Intelu už nějakou dobu piny nemají. Takže se nic ohnout nemůže. Je potřeba dát velký pozor na patici ať do ní něco nespadne, třeba procesor rohem, pak se to ohne tam.

Omlouvám se Mironetu, že jsem jej označil za "bazar" ale jak jinak zdůraznit že kupovat staré plečky v době kdy je na trhu něco levnějšího, rychlejšího, úspornějšího a za stejnou cenu je nesmysl. I když to obnáší desku navíc. Někdo to prostě rád z bazaru :-D

Takže ten procesor, který jsem našel by mi do sestavy nepasoval? V jednom tématu mi Lední Brtník doporučoval právě tento, nebo i5-6500. Myslel jsem, že bude pasovat.
Chci upgradovat jen procesor, jaký se tam teda bude hodit? Jsem z toho už zmatený 😅

Jenže se to prostě nevyplatí a proto ti radím vyměnit cpu i desku. Fakta:

Ten 10100F má 4 jádra 8 vláken rychlost 3,6 turbo 4,1 + výkon na takt bude lepší než u 5let starého cpu.
i5-6500 má 4jádra/4vlákna rychlost 3,2 turbo 3,6. Je starý 5 let a v bazaru za něj chtějí 2200.
Starou desku + staré cpu dohromady můžeš prodat, cena 1500 by mohla být reálná 2000 vyvolávací.
Nová deska stojí okolo 1800.
Paměti DDR4 použiješ v obou.

Pokud si koupíš bazarový procesor do tvojí cca 4-5let staré desky a ta deska se pokazí /nic není věčné/ tak co ? Tak jsi v řiti budeš mít mrtvou desku a dva cpu.

Je to ale tvoje rozhodnutí a tvoje peníze:-)

Neviděl jsem tam nic co by nemělo. Deska je miniATX takže už tam reálně kromě grafiky nic jiného nestrčíš.
Dají se samozřejmě koupit dražší, s lepším čipsetem, ale moc cenu to podle mě nemá.
Počítám cpu se měnit po téhle výměně další rok,dva nechystáš.
Ještě se podívej na fotky desky na výstupy z desky, jestli nebude něco chybět někde se šetřit muselo :-)

Sám to mám doma v náhradním pc.