Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Linux - Steam ve WINE se nejde pripojit

Zdar,

na linuxovem stroji s Ubuntu 16.04 mam PlayOnLinux, v nem mam pres WINE herni aplikaci Steam a tu jsem chtel po case spustit.

Jenze mi to napsalo, ze neni system podporovan a nic se nespustilo. Sel jsem teda do nastaveni a v nastaveni WINE predelal Windows XP na Windows 7. Ted se Steam spusti, jenomze jenom okno "Chyba pripojeni". V okne je napsano "Nelze se pripojit k siti sluzby Steam. Zkontrolujte svoje pripojeni k internetu a stisknete tlacitko Opakovat." Pod tim je tlacitko "Zkusit se pripojit znovu", ale nic to neudela.

Co s tim, jde to nejak zachranit a ke Steamu se pripojit?

---

Jednoducha rada by byla, to cele odpalit pryc a nainstalovat ten Steam ve WINE znovu, jenze v tom je problem. Na tomhle Steamu mam zdarma non-Steam hru BlackMesa. Protoze mezitim hra uz byla zpoplatnena, tak bych o ni prisel a musel si ji leda koupit. Neresme tu prosim, ze neni problem hru koupit ani jednoduchy reinstal Steamu, to jsou dalsi moznosti, se kterymi radu nepotrebuju. Zajima me, jestli se da nejak dostat pres nemoznost se pripojit k siti na linuxu pres WINE?

1) Asi se změnily zasady Firewallu nebo nejsou povoleny porty 27015 → 27030.
2) Ta hra je kompatibilní Steam OS/Linux, nepotřebuješ používat WiNE, ale stačí ti verze aplikace "Steam pro Linux".

sudo add-apt-repository multiverse
sudo apt-get update install steam

Nebo ručně :

wget https://steamcdn-a.akamaihd.net/client/installer/steam.deb
sudo dpkg -i  steam*

Dekuju, moc se mi neco z netu stahovat nechce, spis si myslim, ze bud rozchodim to co mam nebo casem BlackMesa koupim na Steamu i s tou zaverecnou kapitolou. Minimalne pro zajimavost bych se chtel pokusit vyresit ten soucasny problem.

Pozor, na spouštění aplikací pod PlayOnLinux nemá nastavení Wine vliv. Každá aplikace jede v samostatném sandboxu Windows. Musíš nastavovat onen sandbox přes PlayOnLinux. Pokud instaluješ aplikaci ze seznamu podporovaných, mělo by se to nastavit samo. Playon Linux si dotáhne vhodnou verzi Wine sám.

Jj, nastavoval jsem to WINE, respektive tu virtualni jednotku, ve ktere je stazena prislusna verze WINE pres PlayOnLinux.

Nicmene je to smaznute. Zkusil jsem nainstalovat Steam pres PlayOnLinux do samostatne virtualni jednotky WINE a potom jen prehodil slozku Steamapps do te nove virtualni jednotky, neslo to. Maji to vyvojari nejake rozbite a Steam pres PlayOnLinux nejde nainstalovat, aspon ne na Ubuntu 16.04. Oznami to, ze to krachlo na Vulkanenginedriver.exe. Tak jsem se nastval a cely jsem to maznul. Protoze bych do toho jen a jen zabredaval a nemelo to smysl.