Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Výměna zákl.desky - budu muset přeinstalovat Windows?

Zdravím,
mám tuto sestavu zhruba tři roky:
MB- ASUS PRIME B350-PLUS - AMD B350 DDR4
CPU- Ryzen 5 1600 s chladičem Wraith Spir65W
RAM- Kingston 2x8GB DDR4 3000MHz CL 15
a chtěl bych jí inovovat na:
MB- MSI MAG B550 TOMAHAWK - AMD B550
CPU- AMD Ryzen 5 3600
RAM- HyperX Fury Black 32GB(2x16GB) DDR4 3200 CL16
obě desky mají shodný socket AMD AM4
OS mám Windows 7 x 64 a proto můj dotaz.Budu muset OS přeinstalovat,
nebo na nové desce naběhne OS bez problémů?

Změna předmětu, původně: Výměna zákl.desky (host)
Změna kategorie, původně: Hardware (host)

V prípade image, bitovej zálohy systémových oddielov vyrobených cestou EaseUS Backup Todo, je možné obnoviť takúto zálohu pri výmene komplet HW, teda obnoviť predošlú zálohu už s osadeným, novým HW:

https://www.easeus.com/backup-utility/restore-system-to-dissimilar-hardware.html
-----
Ideálne je spraviť pred výmenou HW Klon celého pevného disku, prípadne zálohovať sector-by-sector, detto aj pri obnove, aby sa zachovala integrita neviditeľných metadát v prípade, ak disponuješ náhradným, čistým, voľným externým diskom recipročnej kapacity určený ku Klonu. Klon zmaže celý voľný disk, bacha na túto vec, opatrne s Klonom.
Ostatné logické oddiely na pôvodnom, nezmenenom pevnom disku ak disk nemeníš, iba meníš HW, zostanú zachované, len sektory zavádzačov logických oddielov je nutné obnoviť, aby ich OS na systémovom oddiele znovu uvidel po recovery obnove. (Nejakým vhodným SW z radov: Minitools PartitionManager).

Myslím, že aj Macruim Reflect Recovery 7, dokáže z jeho zálohy *.mrimg túto bezproblémovo obnoviť pri zmene/výmene HW. Tiež iba to dokáže pri recovery systémových oddielov.

Používam iba EaseUS Backup Todo pri výmene HW, s tým mám dobré skúsenosti.

Proč to dělat tak složitě, když chce jen vyměnit desku? Vyměním desku a jsou dvě možnosti na 90% win najede, nemusí dělat nic pouze jej znovu zaktivuje nebo nenajede a nainstaluje jej znovu. Nač dělat takové opičárny?

Image bitovú zálohu systémových oddielov s vyladeným OS a nainštalovaným SW si dokáže vyrobiť ako prepotrebnú nutnosť posledný pablb, lama, bfu, pako, aby nebol zaskočený.

Recovery obnova je vôbec ťažko pochopiteľná, tobôž pri výmene HW, ZD a spol. xindlov v prípade vady, zmeny za rýchlejší HW, nacpých kapitaľistami do abakusa, aby nemuseli v očakávaní nad 90% neúspešného procesu špekulovať nad novou, čistou preinštaláciou svojej milovanej W7 s ostatným obslužným SW s nekonečným trávením svojho drahocenného času dlhých hodín celého procesu záplat a spol., Da Capo Al Fine.

Je to v prípade ssd a rýchleho HW fakt zložitý, neriešiteľný zádrhel kvantového stavu tvojho elektrického priateľa v podobe amerického, kapitaľistického, západného, tuzexového sčota disponovať so zálohou? Main Gááát, si nový adept z zive.cz.