Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem VirtualBox - Failed to get device handle and/or partition ID for 0000000001d46660

Dobrý den,

Chtěl jsem přes VirtualBox nainstalovat Windows XP. Avšak, při spuštění instalačky to zahlásí chybu.

Zkoušel jsem to hledat, ale těch chyb je hromada, co může nastat a k této konkrétní jsem nic užitečného nenašel.

Jak to, prosím Vás, opravím?

Děkuji

PS. Postupoval jsem pomocí tohoto videonávodu.

Pokud zhavaruje i tohle, pak je problém v počítači, případně OS.
Přídavky pro hosta instaluješ až do spuštěného virtuálního počítače, což není tvůj případ.

Jdi do BIOSu a zapni si tam podporu virtualizace. V závosloti na BIOSu bys to mohl najít někde pod Chipset jako:
VT-x, AMD-V, SVM, nebo Vanderpool. Povol to.

Pokud máš Windows 10 pro, pak můžeš zkusit (přes přidat součásti programu) přímo Virtualizaci od MS - Hypervisor.
Ke stažení pak možná budou i hotové obrazy pro Windows XP. Máš rád videa, tak třeba tohle:
https://www.youtube.com/watch?v=vZMSIoT1qwo

Pozor, MS Hyper-V není kompatibilní s ostatními. nelze používat současně Hyper-V a VirtualBox. Pokud nainstaluješ Hyper-V, VirtualBox pak nespustíš - pokud to třeba není tvůj problém a nezkoušel jsi to již v minulosti. Musel bys Hyper-V zase odebrat.

Pokud se vůbec Windows nespustily pod VirtualBox, tak to vypadá podle chybové hlášky na pošramocený virtuální disk s Windowsy. Nejde je přeinstalovat? Mne původně ta hláška zmátla, že chce nasát uložené sezení Windows. Prozkoumej nastavení virtuálního disku, případně je tento disk zničen - VirtualBox si disky udržuje přes UUID, to může být zmršeno a pak ho nenajde. Prozkoumej v nabídce Soubor->Správce virtuálních medii.

Ještě mne napadlo, podívej na vlastnosti virtuálního stroje, v řádku Úložiště, tak u řadiče se podívej na nastavení i/o cache hostitele, zkus opačné nastavení.

Většinou, když byly tyhle chyby, které nezmizely ani po znovuvytvoření nového nastavení pro daný OS, tak jsem přeinstaloval VBox ideálně na novější verzi. Skutečně jsem tím vyřešil tyto chyby, zpomalený OS atd. VBox používám doposud na všemožných strojích se stejnými VHD.

Zbyde po tom ještě bordel v dokumentech a appdata. Doporučuji tyto složky zkontrolovat a případně odstranit. Používám na odinstalace program Total Uninstall. Sice někdo tyto nástroje odsuzuje, ale v tomto případě se mi osvědčilo, programy pomocí něj odinstalovávat. Vezme s sebou právě i ty přidružené složky a soubory, které mohou později dělat problémy.

Tohle jsem našel na fóru VirtualBoxu, Třeba to bude k něčemu. Přeloženo Gůůůgle translatorem:

Pokud někdo chce používat VirtualBox a narazí na tento problém, musí jednoduše úplně deaktivovat Hyper-V, aby mohl VirtualBox efektivně používat. Pokud je přístup k Hyper-V opravdu nezbytný, pak nemohou efektivně používat VirtualBox současně. To je současná realita; a volba pro drtivou většinu, kteří zde hlásí tyto problémy.

V současnosti jsou realisticky dostupné možnosti řešení této „varovné zprávy“ buď upustit od úplného smíchání těchto konfliktních virtualizačních řešení; nebo se naučit přepínat používání Hyper-V / VirtualBox (nebo jakéhokoli jiného konfliktního virtualizačního softwaru třetí strany), což je relativně snadné, zatímco čekáte / testujete vylepšení v průběhu času. Jakákoli významná změna schopností bude bezpochyby natolik důležitá, aby byla oznámena v doprovodných seznamech změn pro budoucí aktualizace VirtualBoxu. Nekonečné zprávy, které jednoduše uvádějí „Dostávám i tuto zprávu“, přidávají do jakékoli konverzace jen velmi málo a nikoho nikam nevedou, protože je to již dobře známý problém, ai když jsou přidány protokoly, nezvyšují stávající znalostní bázi.

Odkaz na originální text:
https://forums.virtualbox.org/viewtopic.php?f=38&t=100328