Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem VirtualBox - Failed to get device handle and/or partition ID for 0000000001d46660

Dobrý den,

Chtěl jsem přes VirtualBox nainstalovat Windows XP. Avšak, při spuštění instalačky to zahlásí chybu.

Zkoušel jsem to hledat, ale těch chyb je hromada, co může nastat a k této konkrétní jsem nic užitečného nenašel.

Jak to, prosím Vás, opravím?

Děkuji

PS. Postupoval jsem pomocí tohoto videonávodu.

Tohle jsem našel na fóru VirtualBoxu, Třeba to bude k něčemu. Přeloženo Gůůůgle translatorem:

Pokud někdo chce používat VirtualBox a narazí na tento problém, musí jednoduše úplně deaktivovat Hyper-V, aby mohl VirtualBox efektivně používat. Pokud je přístup k Hyper-V opravdu nezbytný, pak nemohou efektivně používat VirtualBox současně. To je současná realita; a volba pro drtivou většinu, kteří zde hlásí tyto problémy.

V současnosti jsou realisticky dostupné možnosti řešení této „varovné zprávy“ buď upustit od úplného smíchání těchto konfliktních virtualizačních řešení; nebo se naučit přepínat používání Hyper-V / VirtualBox (nebo jakéhokoli jiného konfliktního virtualizačního softwaru třetí strany), což je relativně snadné, zatímco čekáte / testujete vylepšení v průběhu času. Jakákoli významná změna schopností bude bezpochyby natolik důležitá, aby byla oznámena v doprovodných seznamech změn pro budoucí aktualizace VirtualBoxu. Nekonečné zprávy, které jednoduše uvádějí „Dostávám i tuto zprávu“, přidávají do jakékoli konverzace jen velmi málo a nikoho nikam nevedou, protože je to již dobře známý problém, ai když jsou přidány protokoly, nezvyšují stávající znalostní bázi.

Odkaz na originální text:
https://forums.virtualbox.org/viewtopic.php?f=38&t=100328