Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Trestne oznamenie za vynasanie udajov

Ahojte viem že to nespraví asi tu ale riešil niekto trestné oznámenie za vynášanie údajov z Admin týmu ?
Lebo bol som admin na jednom samp serveri a teraz sa mi majiteľ vyhráža. Je to vôbec možné ?
Dík za odpoveď
Změna předmětu, původně: Pomoc (JaFi)

Ty jsi psal, že nechápeš, proč to dělá, když mu vyhrožujou. Takže ano, už to nedělá (jestli kvůli těm výhrůžkám, nebo z jiného důvodu, to nevíme). ;-) No a důvody, proč to dělal zadarmo, mohly být třeba že ho to bavilo plus mohl k tomu mít nějaké herní výhody.

Takové věci řeší prac. smlouva.
Třeba zákaz činnosti v oboru u jiné firmy po dobu x měsíců.
Mlčenlivost je/má být, tam taky.
Není li, je to vynesení neslušné, ale nikoli úspěšně žalovatelné.
Pokud ti za to někdo nabuší ciferník je jiná věc.
U lepších firem býval vyplácen příspěvek, tzv. držhubné.

Trestní oznámení dát může. Policie zjistí, zda byl porušen nějaký zákon a když nebyl, tak případ odloží a dotyčného odkáží na občanskoprávní řízení u soudu. Tam dotyčný musí dokázat, že jsi mu způsobil nějakou škodu, pokud mu jde o tohle. Samozřejmě musí být přihlédnuto k tomu, zda jste spolu uzavřeli nějakou dohodu o administraci a zda jsi to taky dělal zadarmo, nebo za peníze. Výsledek může být různý, záleží na advokátech, i na soudci.
Ale tak daleko to nedojde, to by byl drahý špás. A jelikož dotyčný vyhrožuje trestním oznámením, tak asi ani neví, co to znamená, protože napřed bys musel spáchat nějaký trestný čin.

V obrátenom garde udri ako prvý, ak máš svedkov alebo záznam o vyhrážaní sa tvojej osobe za skutok, ktorý si nespáchal, skutok nie je trestným činom ani priestupkom.

Osobne vlez na príslušnú prokuratúru kde spíšeš na tvári miesta podnet, trestné oznámenie s overením tvojej totožnosti na *neznámeho páchateľa, ktorý sa ti vyhráža spôsobeným spoločenskej ujmy v osobnom, sladkom rodinnom, pracovnom, spoločenskom živote.

podnet na **neznámeho páchateľa s opisom udalostí skutkovej podstaty s označením presného dátumu, dňa, hodiny, minúty spáchania činu je dôležitý, aby ťa nemohol hocikto obviniť z tr.činu krivého obvinenia. Aby náhodou trafená hus negágala. Ako vraví megazlodej, vrah, kriminálnik, ocot vľasti, Dr.Doktor Mečár, 31048 ŠtB zv. ZK: Ste táraji, gágaji, prďúsi.

Prokurátor vec zamietne od stola uznesením do tridsiatich dní o čom ťa bude informovať písomne alebo postúpi OČTK bystrému fízlovi na priame vyšetrenie tohoto sakra zapeklitého prazločinu.

Hustýýý.