Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Thunderbird - nastavení účtu

Dobrý den.
Snažím se si nastavit Thunderbird.
Hned v úvodu to po mně chce uživatelské jméno, heslo a další nastavení.
Vše jsem správně vyplnila, ale stále mi to píše, že "Nastavení nemohlo být ověřeno" - je vaše uživatelské jméno a heslo v pořádku?
Správně ho tam určitě píšu, protože na webovém rozhraní se do mailu dostanu bez problémů.
Moc děkuji.

No, nejspíš se ten původní problém přeinstalaci nevyřešil ... Nějakou předchozí verzi netřeba, poslední funguje stejně jako předchozí. Mimochodem, i při odinstalování tam zůstává profil a nová instalace jej použije.

Nie je pravda, od verzie XY (nedavno vydanej) sa zmenil vzhlad aj default profile Thundebirdu, takze novy TB si vytvori novy default profile.
Z rovnakeho dovodu nefunguje korektne ani Mozbackup (ten uz nie je vyvijany bohuzial), takze treba menit potom po pripadnom restore cestu k defaultnemu profilu.

Problém s TB je ten, že zrejme po aktualizácii zapol šifrovanie STARTTLS. Ak server nepodporuje šifrovanie, emaily nejdú. Dnes tom to riešil u známeho. Treba v položke, kde je STARTTLS nastaviť Žiadne. Je to v nastaveniach servera ku konkrétnemu emailovému účtu.

Blbost, nie je to problem startls, pretoze nejde ani ssl, je to vseobecny problem sifrovania.
Zaujimave, ze u zakaznika prestali ist vcera 2 pc zo 4. Rovnake verzie TB a dva nejdu, respektive idu len s vypnutym sifrovanim.
Obvinuju z toho uz aj Eset, ale moze to suvisiet aj s nejakou aktualizaciou OS.

nevím jestli to tu je, ale když jsem se s tím trápil já zjistil jsem že je třeba jt do : Nástroje-Možnosti-Soukromí a zabezpečení-Zobrazit hesla a všechna existující nastavení příslušného účtu odebrat a pak teprve nastavovovat účet znovu, on si to totiž tady srovnává a odmítá vytvořit účet znovu..

Ahoj, v práci jsme teď řešili zřejmě podobný problém, kdy nám asi tři zákazníci, kteří doposud používali Thunderbird normálně, nahlásili, že jim nešly odesílat maily.

Našli jsme tento příspěvek:
https://www.reddit.com/r/Thunderbird/comments/k3wl8b/thunderbird_and_fetching_emails_via_pop3_stopped/

Bohužel se nám zatím neozvali. Ale jde dost pravěpdopodobně o nějakou kolizi s antivirákem. V tomto případě s ESET/NOD32.
Takže jestli máte ESET, asi by mohl být problém tam.