Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Thunderbird - nastavení účtu

Dobrý den.
Snažím se si nastavit Thunderbird.
Hned v úvodu to po mně chce uživatelské jméno, heslo a další nastavení.
Vše jsem správně vyplnila, ale stále mi to píše, že "Nastavení nemohlo být ověřeno" - je vaše uživatelské jméno a heslo v pořádku?
Správně ho tam určitě píšu, protože na webovém rozhraní se do mailu dostanu bez problémů.
Moc děkuji.

Můžeme se tu dohadovat do aleluja, když jsi nic konkrétního neprozradila.

Používám Thunderbird roky, mám v něm asi 7 e-mailových účtů (Gmail, Seznam, Tiscali, vlastní mailserver) a všechny fungují... Takže mám právo se domnívat, že se jedná jen o tvé špatné nastavení.

" Používám Thunderbird roky" A to je ten problém. TB se v poslední době stává stále více PNP a rozumně nenechá člověka nic vyplnit. Obvykle se ho snažím dokopat do stavu, že si zapamatuje nějaký byť nesmyslný účet ( třeba mu nenapíšu hesla ) a pak to už jde rozu,mě opravit.

No, nejspíš se ten původní problém přeinstalaci nevyřešil ... Nějakou předchozí verzi netřeba, poslední funguje stejně jako předchozí. Mimochodem, i při odinstalování tam zůstává profil a nová instalace jej použije.

Nie je pravda, od verzie XY (nedavno vydanej) sa zmenil vzhlad aj default profile Thundebirdu, takze novy TB si vytvori novy default profile.
Z rovnakeho dovodu nefunguje korektne ani Mozbackup (ten uz nie je vyvijany bohuzial), takze treba menit potom po pripadnom restore cestu k defaultnemu profilu.

Neznám ... já si zálohuju složku, kde jsou složky pro účty TB (dá se zvolit v Nastavení účtu). Sice to nejde nějak snadno "podstrčit" při reinstalaci, ale mám kromě složek účtů majlů ještě lokální složky a do nich to průběžně přesunuju (co měsíc). A tyhle lokální složky (resp. jejich obsah) se dají po nové instalaci "vložit" a jejich obsah je pak přístupný.

Nastavení účtu je tak jednoduché, že snad nestojí za to to nějak "zálohovat". Zálohovat má smysl právě ty stažené emaily (kdyby nedejbože server zkrachoval :-) ). Takže pro IMAP bych to vůbec neřešil ... leda volbu mail serveru.

5 - 6 snad není tragédie, jak často to děláš? Bohužel nějaký "backup" mi u TB taky chybí (a nemusel by to být problém). Když se ale podívám do struktury složek, tak mi to připadá poněkud "překombinované" a asi se to toho nikomu nechce.

Pri obnove zo starsej zalohy sa mi nenacil zalohovany profil, ale len novy profil vytvoreny TB.
Pritom stary profil sa nachadzal v roamingu tak ako mal, ale TB ho proste nevidel.
Ak som zmenil nastavenie defaultneho profilu na ten obnoveny z Mozbackup tak mi uz nabehol.
Je mozne, ze sa to tyka len kombinacie profilu zo stareho TB vs tento novy.
Stalo sa mi to min 3 u 3 roznych pc.

Vyzera to na nejaky bug v TB, vcera mi volal zakaznik, ze mu nejdu prijat maily (ziadne chybove hlasenie), po vypnuti sifrovania sa to rozbehlo.
Volal poskytovatelovi hostingu, vraj sa ohlasilo v ten den viacero ludi s TB, ze mali problemy.
Zvlastnostou je, ze vo firme su aj ine pc na TB a tam to nerobi, pricom by malo ist o rovnake verzie.
Cele ej to zatial vo forme zahady.
Riesenie je vypnut sifrovania (ak to poskytovatel podporuje).

Problém s TB je ten, že zrejme po aktualizácii zapol šifrovanie STARTTLS. Ak server nepodporuje šifrovanie, emaily nejdú. Dnes tom to riešil u známeho. Treba v položke, kde je STARTTLS nastaviť Žiadne. Je to v nastaveniach servera ku konkrétnemu emailovému účtu.

Blbost, nie je to problem startls, pretoze nejde ani ssl, je to vseobecny problem sifrovania.
Zaujimave, ze u zakaznika prestali ist vcera 2 pc zo 4. Rovnake verzie TB a dva nejdu, respektive idu len s vypnutym sifrovanim.
Obvinuju z toho uz aj Eset, ale moze to suvisiet aj s nejakou aktualizaciou OS.

nevím jestli to tu je, ale když jsem se s tím trápil já zjistil jsem že je třeba jt do : Nástroje-Možnosti-Soukromí a zabezpečení-Zobrazit hesla a všechna existující nastavení příslušného účtu odebrat a pak teprve nastavovovat účet znovu, on si to totiž tady srovnává a odmítá vytvořit účet znovu..

Ahoj, v práci jsme teď řešili zřejmě podobný problém, kdy nám asi tři zákazníci, kteří doposud používali Thunderbird normálně, nahlásili, že jim nešly odesílat maily.

Našli jsme tento příspěvek:
https://www.reddit.com/r/Thunderbird/comments/k3wl8b/thunderbird_and_fetching_emails_via_pop3_stopped/

Bohužel se nám zatím neozvali. Ale jde dost pravěpdopodobně o nějakou kolizi s antivirákem. V tomto případě s ESET/NOD32.
Takže jestli máte ESET, asi by mohl být problém tam.