Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak nejlépe sestavit kancelářský PC?

Zdravim.

Chystám se kamarádovi sestavit PC do kanceláře, výhradně na pracovní účely. Tzn. žádný gaming, pouze práce. Tj. především práce s různými běžnými kancel. softwary, max. vím, že si občas pustí něco na youtube do pozadí.

Vždycky jsem stavěl pouze sobě hlavně gamingové sestavy, ale teď vlastně zjišťuji, že úplně nevím, kde můžu u kancelářského PC slevit, a tak píšu sem.

Kamarádovy požadavky jsou, aby se z PC mohl co nejrychleji připojovat na vzdálenou plochu, tj. když pracuje z domu a chce se připojit na pár km vzdálený počítač v kanceláři. Dále - používá dva monitory (https://www.czc.cz/samsung-c32jg56-led-monitor-32/264604/produkt) a nejsem si jistý teď z paměti, jestli se každý z monitorů připojuje do GK jednotlivě, nebo pouze jeden a pak se propojí s druhým.

Já jsem na tom momentálně tak, že mám připravenou midi-tower, leží mi tu moje stará GeForce GTX 660, která mi dlouho dobře sloužila, ale před pár lety jsem ji upgradnul. Do toho se mi tu válí dva bývalé procesory, i7-3770K 3.5Ghz a i5-7600K 3.8Ghz. Nevím, jestli jsou funkční, ani nevím, jak to ověřím. Ale oba by bývaly sloužily dobře. Stejně tak mi tu leží základní deska MSI Z270 Gaming, ale mám pocit, že jsem ji uškvařil. Zbytek bych dokoupil a na to se chci zeptat.

1. Stačí pro kancel. výše uvedená GK? Pokud ne, doporučte mi nějakou.
2. Jakou byste mi doporučili základní desku?
3. Jak silný potřebuji zdroj, a který byste mi doporučili?
4. Jak velké potřebuji ramky?

Beru jakékoli připomínky a tipy. Díky

Na desce žádná grafika není, ta je v CPU. Deska pouze má výstupy na monitor (v tomto konkrétním případě HDMI a DP)
Ten SAMSUNG monitor, co jsi uvedl v dotazu má na CZC v popisu, že má HDMI a DP vstupy, takže jeden by měl jít připojit přes DP a druhý přes to HDMI.
(ale nepočítej s provozem na těch 144Hz, to ta integrovaná grafika nedá).

Kamarádovi bych neprodával starou 3770K ani 7600K. Buď ho nechca natáhneš nebo mu stejně někdo řekne, že jsi ho natáhl.
Ve své podstatě bude mít trochu pravdu.
Na aukru/bazosi cpu ještě prodáš.

https://www.mironet.cz/intel-core-i310100f-36ghz-tb-43ghz-4c8t-6mb-bez-vga-1200-comet-lake-65w+dp453823/
https://www.mironet.cz/msi-b460ma-pro-b460-lga-1200-ddr4-sata-iii-raid-usb-glan-m2-matx+dp442215/
https://www.mironet.cz/gskill-aegis-16gb-2x8gb-3200-mhz-cerna-ddr4-16161838-135v-xmp-20+dp441176/

cpu za 2200 strčí ty staré do kapsy.
Protože jsi psal o dvou monitorech použil bych cpu bez grafiky (s grafikou je za 2900 ale na desce nemusí být kombinace výstupů co potřebuješ)
Použil bych tu 660 pokud má odpovídající výstupy na monitor.
Začal bych tím, že bych zjistil jaké potřebuješ výstupy. Taky aby se z pc pro kancl nevyklubalo nějaké DTP nebos třih videa na 4k monitorech, to bych tu integrovanou zavrhl.

8giga ram bych už nebral, rozdíl je 600 kč.

ten procesor je velice úsporný (chladím ho pasívně) ale pokud mu naloží nějakým střihem videa bude box chladič řvát
tak bych zvážil třeba https://www.mironet.cz/silentiumpc-fera-3-he1224-v2-pro-amd-i-intel-120-mm-500-1600rpm-815-dba+dp320145/ nebo freezer 34.

Pokud budeš potřebovat nový disk tak ideálně nvme. 500Mb je opravdu jen na základní kancl.
https://www.mironet.cz/kingston-a2000-500gb-ssd-m2-80mm-nvme-pcie-3d-tlc-rw-2200-2000mbs-iops-180k-200k-mtbf-2mh-5y+dp402899/

Zdroj - utáhla by to slušná 300w problém je že jsou to většinou šmejdy.

Bezvadný, díky moc za vyčerpávající odpověď.

Já bych mu to neprodával, stavim mu to jen tak, nic za to nechci.
Vim, na bazoši se mi ozývají lidi, ale já se to tak trochu bojim prodávat, protože nevim, jestli ty procesory ještě vůbec fungujou.
ta i3 za 2200 je fakt schopnější než pár let stará i5 a i7? Nerad bych, aby se při práci někde počítač začal sekat nebo nestíhal :D
Monitor by měl mít jeden DP a jeden HDMI, tak to by bylo akorát.
Ten větrák od Silentium Fera znám, mám ho zrovna v PC, ze kterýho píšu.
Těch 500Gb na M.2 by mohlo stačit, díky za link.
Zdroj radši vemu silnější, to už je asi cenově jedno.

Ještě jednou díky za snahu.

Vim, na bazoši se mi ozývají lidi, ale já se to tak trochu bojim prodávat, protože nevim, jestli ty procesory ještě vůbec fungujou.

Kdo se bojí nesmí do lesa, dej záruku 14dní na vyzkoušení a je. Na 99,9 procent s nima nic není.

ta i3 za 2200 je fakt schopnější než pár let stará i5 a i7?

ta i7 má 8let :-D
s tou 3roky starou i5 to bude nejspíš skoro ve všem +-stejný ale neseženeš desku.

tohle je takové rychlé ne moc náročné srovnání
https://cpu.userbenchmark.com/Compare/Intel-Core-i5-7600K-vs-Intel-Core-i3-10100/3885vs4075
https://cpu.userbenchmark.com/Compare/Intel-Core-i7-3770K-vs-Intel-Core-i3-10100/1317vs4075

Intel musel holt dát i do i3 4jádra/8 vláken a zvedl se takt.

Já si tu sestavu vzal jako druhý kancl pc. Pokud by jsi ale začal vymýšlet (6ti vláknový procesor, hraní her) tak se kouzlo cena/výkon ztrácí a byla by vhodná i dražší deska. Jo a deska nevyužije ty paměti 3200 pojede to na 2666- je tam minimální rozdíl tak kilo dvě v ceně za ty 3200 tak sem si vzal rovnou 3200. Jestli máš šuplíkové 2666 můžeš udat.