Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nový ssd disk

Mám záujem kúpiť nový sdd disk do môjho kancelárskeho Pc Dell optiplex 9020 no potreboval by som poradiť či mozem v Pc nechať aj pôvodný disk wd 500 GB, netuším či sa to tam zmesti naraz. Uvažoval som o Samsungu 860 evo https://m.alza.sk/samsung-860-evo-250gb-d5258007.htm
. Chcel by som vedieť aj, či by bolo možné zapojenie aj disku nmve napr. https://m.alza.sk/kingston-ssd-a2000-250gb-d5651742.htm cez adaptér do Slotu dosky a teda či by to šlo na plnú rýchlosť čítania a zápisu a či by sa to zmestilo do slim skrine. Foto dosky a skrine uploadujem. Ďakujem za pomoc. https://photos.app.goo.gl/m297LRwsFXj6FFe88

Ano, 2,5" SSD se ti tam vejde a můžeš nechat zapojený i ten WD 500 GB.

NVMe s adaptérem by mohl mít problém s bootováním a nic extra ti tohle řešení nepřinese, kromě vyšší ceny a komplikací.

----------------------------------------------------------------
Poznámka pod čarou:
- kapacita 250 GB je v dnešní době už málo
- Samsung je pro tvoje použití zbytečně drahý, vzal bych třeba Crucial

no ako som kukal do skine tak ten nový ssd sa tam súčasne so starým nezmestí . Aké komplikácie by boli s adaptérom https://www.alza.sk/evolveo-nvme-pcie-16-rozsirujuca-karta-d6191266.htm?kampan=adw1_komponenty_pla_all_komponenty_ostatne-komponenty_c_9062572__ME700a22&gclid=EAIaIQobChMI2b_q7M7j7QIVSeJ3Ch0exAcFEAQYBCABEgIi6PD_BwE&layoutAutoChange=1 a ssd diskom https://www.alza.sk/kingston-ssd-a2000-500gb-d5651743.htm?kampan=adw1_komponenty_pla_all_komponenty_disky-interne-ssd_c_9062572__FT133a6&gclid=EAIaIQobChMI7qajhc_j7QIVgeLmCh0mOw9OEAQYBSABEgLdzPD_BwE keďže v tomto prípade by to tam vošlo a tiež s ohľadom na budúcu výmenu celej skrine by som toto riešenie viac uvítal nakoľko by sa disk v budúcnosti lepšie uplatnil aj vďaka malému priestoru ktorý zabere aj vyššej rýchlosti ako klasický SSD disk. ďakujem

Vymýšlíte složitosti a naprosto zbytečně. Jak jste přišel na to, že se to SSD nezmestí?

Dále si dovolím upozornit na ten e-shop, na který jste dal odkaz a ukázat vám i ostatním, jak dělají slevy:

[91923-alzasleva-jpg]

Jak ukazuje bod 1, Alza ten krám prodává za "Akciovú cenu" 11,69€.
Bod číslo 2 však upozorňuje na to, že běžná cena je 9,74€.
Alza má ale fantastickou nabídku a když si jí všimnete a využijete slevový kód, můžete nakoupit za 9,35€!

Výsledná super bomba sleva je tedy celých 0,39€!!! To je tuším cena 0,75l nesýtené pramenité vody Rajec.
Takže se nákup opravdu vyplatí (zvlášť, když připočteme dopravu, kterou Alza účtuje vždy).

sa nenachádza žiadna prehliadka

Prehliadka je podle mne přehlídka, ale to je fuk. Podívejte, značková PC jsou dělaná trochu jinak, než běžná spotřebka, čili ta "skriňa" je sice pro ten disk úplně vhodná, ale nemusí tam být přímo ohrádka pro danou velikost disku. Nicméně SSD disk nemusí být uvnitř přišroubovaný na 4 šrouby (skrutky), stačí jej jakkoli pevně uchytit, tedy klidně jen v 1 bodě přišroubovat. A to na 100% půjde a bude to mnohem snazší, než vymýšlet nějaké karty do slotu, které jsou stejně jen zdrojem problémů.

Ale samozřejmě že se tam 2,5 palce zmestí pokud má deska a zdroj konektor tak ten ssd můžeš přilepit izolepou na dno skříně, ssd to vůbec nevadí a je lehké.

Pokud deska nemá nvme konektor tak nvme disk s adaptérem do počítače dát jde, disk ale nejde použít jako bootovací - nemůže na něm být systém, počítač jej pozná až po startu windows.
Disk by musel by být jako disk "D" céčko by byl ten starý (zjednodušeno).
Existují návody na úpravy biosu přes bioseditor ale to je trochu vyšší liga.

Děláš si s tím zbytečně velkou hlavu, chápu že myslíš na budoucnost ale tu 250giga kup hned v 2,5 provedení a až budeš vylepšovat pc koupíš nvme třeba 1tero aby to mělo smysl.

aké konektory presne mám hľadať či sú voľné na pripojenie SDD disku

podívej se na to jak je připojenej ten 500gb HDD. Přesně tak se připojuje i HDD SSD.

a aké min. veľkosť voliť sdd disku ? ?

Podle potřeby :-)
Před 4roky jsem kupoval 250GB Samsung 850 Evo za 2600 (byl jsem dlouho odpůrce SSD) před rokem 500gb Samsung 860 Evo - za půlku ceny toho 250. Následně 1tb už do nvme.
Všechno slouží, všechno plné.

Nejmíň bych bral 500giga a vybral bych si s 5letou zárukou.
Vyhni se modelům QVO -obecně QLC 4bity na buňku nejsou vhodné.

ok díky zoberem asi 250 gb Samsung evo 860 to mi bude na OS a programy stačiť, nevieš ešte poradit ohľadne mám zostavu Dell optiplex 9020, dostal som ho darom inak by som volil inak,
systém: WIN 10 Home 64bit
procesor: i7 core 4770 3,4Ghz
RAM: 8Gb
grafika: Intel 4600 (1024MB)
disk: WDC WD5000AAKX-75U6AA0 (465 GB)
doska: Dell Optiplex 7020 SFF LGA-1150 LGA1150 LGA 1150 E93839 AM0327 02YYK5 2YYK5
a z času na čas asi raz za hodinu mi zamrzne na cca 3 minúty toči koliesko na kurzore, neviem čím to je. spravene testy HD Tune, Memtest86, SPU - z no nič nenašlo, nevieš poradiť ako prísť na to čím to je, to je aj hlavný dôvod mojej kúpy SSD keďže upodozrievam HDD´, no nie som si tým istý a SDD Pc len pomôže.
https://ibb.co/VNmgWFd https://imgbb.com/q9xZXVM https://ibb.co/VDq3B8t ďakujem za každú radu.

skúšal so opakovane čistú inštaláciu win 10 no stále to mrzlo a vieš ešte ako sťahovať aktuálne ovládače. skúšal som rôzne SW no nič ma neohúrilo. ps: ako sa dozviem že ovládač je už neaktuálny, teda zastaralý?:?

sata port voľný vidím ten krémový ak sa nemýlim, ale nie kábel od zdroja na šťavu ? Dá sa to teda riešiť nejakou rozdvojkou ? Nebude to na úkor nedostatočného výkonu, alebo ako to povedať že nebude stačiť kvôli odberu.