Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem T-Mobile - optický internet

Ahoj,

z adresy teď odchází služby na novou adresu a já sháním nové připojení na tuto adresu. V dubnu u mě byli z Cetinu, že budou kolem dubna 2021 tahat optiku přímo do domku.

Teď tu mám VDSL podporu cca 50mbit. Koukal jsem se a nejlevnější na připojení je T-Mobile s 250mbit po optice. Takže bych si zařídil zatím VDSL 50mbit a až bude optika, tak rovnou bych přešel na 250mbit.

Jaké jsou zkušenosti rychlosti po optice? Také záleží na vzdálenosti od rozvodny? Když tu byl technik, tak říkal, že do budoucna bude umět tento typ optiky, co mi budou dávat 10gbit. Můžu se tedy spolehnout, že budu mít reálných 250mbit? Protože když jsem se podíval na stránky od T-Mobile, tak tam mají roztříděný rychlosti viz tabulka, abych pak neskončil s 80mbit.

Jak je to vyřešeno s koncovým zařízením od optiky? To dostanu optickou bránu, kam se přímo zapojí optika a z toho budu mít klasicky vývod rj45, který si pak už můžu přes switche a routery rozdělit, jak já chci?

Děkuji za odpověď. :-)

Můžu se tedy spolehnout, že budu mít reálných 250mbit?

Zaručují tu minimální rychlost, ne maximální. A pojede to spíš na ten průměr. Máš u toho i hvězdičky, tj. nějaké poznámky dole.
Záleží i na agregaci. Já mám ale optiku 100 Mbps a jede mi to většinou tak na 85-98 Mbps ale moc často to neměřím, není třeba.
Co se týká linky, tak snad dostaneš jejich modem za měsíční poplatek. https://www.t-mobile.cz/internet-na-doma

tvým snem je co nejvíc sledovat rychlost připojení a odstupovat od smlouvy.
a cílem tmobilů je asi draho kopat do země, tahat tam optiku a pak tě lákat na tarif, který dá kdejaké vdsl a ty jim utečeš.

já se z těch čecháčků poseru.

edit:

To dostanu optickou bránu, kam se přímo zapojí optika a z toho budu mít klasicky vývod rj45

tak tomu rozumím, že to cetin propaguje. natáhne optiku (koleje) a po nich ať pak jezdí jaký poskytovatel chce, viz tuším jejich stránky zrychlujemecesko.cz

V každé běžné smlouvě za rozumné peníze mají poskytovatelé slůvko AŽ, tj. nikdy neručí za tu plnou rychlost. A když ručí, je to dražší. A nemusíš odstupovat kvůli rychlosti, můžeš přejít na vyšší tarif nebo dát výpověď. Hlavně si před podpisem prostuduj jejich obchodní podmínky, aby ses třeba neupsal na několik let a nějakým pokutám za předčasný odchod.
Zkus se zeptat sousedů, jaký internet mají, jakou rychlost a jak jsou spokojení.

To je mi jasné, neptej se na optiku, ale co mají teď a na skutečnou rychlost oproti teorii u tarifů. A zavolej na Tmobile, jestli nedají nějaký čas zdarma na zkoušku před uzavřením smlouvy. Já dostal měsíc u svého ISP i s IPTV a instalací zdarma, pak jsem se teprve rozhodoval.

Ještě tedy využiji toto téma a zeptám se na vedení LAN kabelu s NN kabelem. Budu vést nový napájecí kabel do garáže + chci dát WiFi router, kvůli pokrytí garáže a zahrady. Jaký kabel mám použít kvůli rušení (tahané budou spolu v jednom husím krku, cca 25m)