Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Po prepastovani CPU Stale vysoke stupne.

Dobry den, vlastnim tento notebook: sagernp8652.html

jelikoz si na nem obcas zahraju nejakou tu hru, tak jsem se koukal na teploty pres HWmonitor, teplota CPU pri hrani Fortnite byla:

MAX TEMP - 99 stupnu,
Average TEMP -: 88-96 stupnu.

tak jsem si rekl, no jo asi by to chtelo vycistit a prepastovat uz... Tak jsem rozebral notebook, vyndal chladic od cpu, vycistil jsem zebra, a celkove celej chladic, takze zebra i chladic jsou cisty, starou pastu jsem dal pryc a nanesl jsem fakt tenkou vrstvu (cetl jsem ze nekdy je mene lepsi jak vice, tu vrstvu jsem rozetrel, nasledne notebook dal dohromady, teploty jsou aktualne asi od 75-82C pri hrani, ale pokud jdu do ovladacich panelu, a dam " Moznost napajeni" tak tam mam " vyvazeni rezim" ... zkusil jsem prepnout na rezim vysoky vykon, zapl fortnite, a stupne skocili po nejake dobe az na 99, a tam se to drzelo furt... pri jinych hrach take, hry hraju jen obcas.. nejsem nejaky hrac.. ale ty stupne mi fakt vadi, neprijde mi normalni mit pri hrani 99 stupnu u procesoru, graficka karta ma pri hrani max 70c..

Kde tedy muze byt problem kdyz jsem chladic a zebra kompletne vycistil od prachu, a prepastoval cpu?

Specifikace notebooku je vypsana v odkazu.

ja dam na kazdou radu, ale ohledne problemu s teplotama CPU, jsem zadnou radu nedostal, krom tedy toho ze tu clovek napsal ze notebook se nema prepastovat.

GPU jsem neprepastoval, tak jak jste mi vy poradili, takze jsem dal na vasi radu.

je rec o procesoru aktualne.

Diky za odezvu, jasny ja to chapu no ze to je blbost davat neco takoveho do 15"... kazdopadne grafika se neprehriva, ta ma max 70 stupnu aktualne pri hrani, coz si myslim ze neni problem, jen ten CPU zlobi furt s teplotama, to co jsi poslal jsem take udelal... Proto furt nemuzu nejak prijit na duvod proc tomu tak je ze pri hrani ma 99 stupnu cpu..

Já jsem nikdy nic nepřepastovával, pasta vydrží několik let. Z toho co píšeš, je zřejmé, že přepastování CPU nepomohlo, takže to nebylo třeba dělat. Ale to je jedno, přepastoval si a zjistil si, že to teplotám CPU nepomohlo. Na stránkách Intelu k tomu CPU píšou:

TJUNCTION 100°C

Junction Temperature is the maximum temperature allowed at the processor die.

A teď obecně, šasi toho notebooku neumožňuje instalovat větší a účinnější chladič, to znamená, že při maximálním výkonu chladič není schopen ten procesor uchladit, dlouhodobé provozování povede k upečení procesoru, tak jak ti tady píšou ostatní.

Vyber ten chladič znova von a podľa pasty zistíš či dobre dosadá. Takisto dotykom ruky vieš odhadnúť zmenu teploty. Ak je správne posadený tak musí preberať teplo od CPU a jasne sa zohrievať.

Ďalej, možno skutočne meriaš zlú teplotu. Teplota sa predsa musí hýbať v nejakom rozsahu, od kľudu po zaťaženie v hre. Vyskúšaj iný merač, napr HWinfo.

Pokud je tam ten procesor z odkazu tedy i7-4720HQ tak tech jeho minimalne 47w, mozna realne 60w proste uchladit nejde v 15 notebooku. Vzdyt to zari jak 60w zarovka.

Prepastovals to, trochu to pomohlo. Prepl si nastaveni na max vykon narazil jsi na limit.
Procesor nejspis nezdechne, pri tech 99 se procesor nejspis ochlazuje prazdnymi cykly nebo se zpomali frekvence.
Takze o moc vic vykonu pri tomto nastaveni nedostanes.

Predpokladam je to tak celou dobu co ten ntb mas, akorat ted jsi to zjistil.