Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Po prepastovani CPU Stale vysoke stupne.

Dobry den, vlastnim tento notebook: sagernp8652.html

jelikoz si na nem obcas zahraju nejakou tu hru, tak jsem se koukal na teploty pres HWmonitor, teplota CPU pri hrani Fortnite byla:

MAX TEMP - 99 stupnu,
Average TEMP -: 88-96 stupnu.

tak jsem si rekl, no jo asi by to chtelo vycistit a prepastovat uz... Tak jsem rozebral notebook, vyndal chladic od cpu, vycistil jsem zebra, a celkove celej chladic, takze zebra i chladic jsou cisty, starou pastu jsem dal pryc a nanesl jsem fakt tenkou vrstvu (cetl jsem ze nekdy je mene lepsi jak vice, tu vrstvu jsem rozetrel, nasledne notebook dal dohromady, teploty jsou aktualne asi od 75-82C pri hrani, ale pokud jdu do ovladacich panelu, a dam " Moznost napajeni" tak tam mam " vyvazeni rezim" ... zkusil jsem prepnout na rezim vysoky vykon, zapl fortnite, a stupne skocili po nejake dobe az na 99, a tam se to drzelo furt... pri jinych hrach take, hry hraju jen obcas.. nejsem nejaky hrac.. ale ty stupne mi fakt vadi, neprijde mi normalni mit pri hrani 99 stupnu u procesoru, graficka karta ma pri hrani max 70c..

Kde tedy muze byt problem kdyz jsem chladic a zebra kompletne vycistil od prachu, a prepastoval cpu?

Specifikace notebooku je vypsana v odkazu.

Vyber ten chladič znova von a podľa pasty zistíš či dobre dosadá. Takisto dotykom ruky vieš odhadnúť zmenu teploty. Ak je správne posadený tak musí preberať teplo od CPU a jasne sa zohrievať.

Ďalej, možno skutočne meriaš zlú teplotu. Teplota sa predsa musí hýbať v nejakom rozsahu, od kľudu po zaťaženie v hre. Vyskúšaj iný merač, napr HWinfo.