Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Jak opravit vadný sektor na HDD

Zdar,

HDD Toshiba 450GB vykazuje vadný sektor, jde to nějak opravit?

Googlil jsem a většinou odkazují na systémový nástroj Windows 10 s kontrolou disku (pravá myš na disk - Vlastnosti - Zkontrolovat), ale to mi ukazuje, že je vše v pořádku.

MiniTool Partition Wizard Free 12.3 ale ukazuje jeden červený sektor.

[Vadn-sektor.png]

Údajně má na to fungovat program HDD Regenerator, teď ho zkouším, ale jinde zase píší, že to nejde a jen přesune vadný sektor do nějaké skryté části, ale tak kdyby to pak fungovalo, tak by to bylo OK, ne? Má někdo zkušenosti?

Díky za radu. ;-)

1 vadný sektor - nerieš to - OS ho označí a nebude naň pristupovať. Ovšem - kontroluj si, či nepribúdajú ďalšie, pokiaľ áno - zálohuj a zožeň si nový HDD, pretože ten pôvodný bude potom (zaručene) označovať ďalšie vadné sektory .... až do "smrti" HDD.

Dík za info.

Já bych to neřešil, ale dělá to problémy, občas ukazuje nepřístupný disk, jindy místo názvu a velikosti jen "Místní disk D", dlouhé formátování selhalo, přitom Windows 10 při kontrole chybu nehlásí.

Možná to vyřeší ten HDD Regenerátor, ale trvá neskutečně dlouho a jede jen sken. :-?

Já bych to neřešil, ale dělá to problémy, občas ukazuje nepřístupný disk, jindy místo názvu a velikosti jen "Místní disk D", dlouhé formátování selhalo, přitom Windows 10 při kontrole chybu nehlásí.

Takhle se blbý sektor nechová. Podle mě disk odchází a s testem povrchu to nemá nic společného. Testem jsi tam našel problémek, disk má ale i problém.
Zkus jiný datový a napájecí kabel a přesunout do jiného sata portu.
Data už máš určitě zálohovaná tak o nic nejde (na aukru jsou tyto velikosti okolo 200kč).

obecně: chybu c5 jde tolerovat jen v nízkých jednotkách. i to nemusí být v konkrétním případě 100% doporučení, při smůle na umístění zvlášť z počátku disku můžeš zpoždění potkávat pořád.
konkrétně: počet chyb 90hexa je obludný. vyhodit - to se bude jen zhoršovat.

tvůj případ by chtělo posoudit podle tvého screenu a tvých dojmů z odezvy systému.

pokud nejsou hned od začátku HDD a nějak se jejich počet nezvyšuje

ano, to je to hlavní. není to na 100%, ale většinově to platí.

Nevím, když jsem ho koupil z Aukra už tu chybu měl od začátku, jen CrystalDiskInfo to ukazuje, HDTune nic. Takže si vyber, ale disk funguje bez problému, a to na něm mám dost duležitá data...

Jo když nechám projet (na rychlo) test povrchu, žádná chyba.
Takže jsem dal v nastavení stavu disku vše na defauld a ejhle další chyba viz snímek 2

kritické chyby c5 a c6 toleruju v nízkých jednotkách, třeba = 1. ale 5/9 chyb není nízký počet, zvlášť jestli píšeš, že na tom pomalý formát padal.
aha, 3tb je ti líto vyhodit. mě by zas bylo líto mít na tom tolik svých dat a jednoho dne ten disk vůbec nenačíst.

na důležitá data někde vysomruj 1tb disk a tento nech na bezcenné kradené věci z netu.

já mám poměr 200 na 198.

čti rovnou raw data, a jsou v hexa (což je pod 16 jedno).

wd30ezrx - to je shitový green disk. už tušíš, kde se ty chyby berou. green disk wd se dá používat jedině tak, že u nového disku zakážeš uspávání nástrojem wdidle3.
https://diit.cz/clanek/setrici-rezim-wd-green-caviaru-muze-zpusobit-predcasny-odchod-disku-jak-z
je třeba na ultimatebootcd. ve tvém případě to vidím na dost pozdě.

a nedávej sem takové screeny, nejsi blond sekretářka.
1) nauč se: alt+prnscr
2) používej irfanview, nebo si oprav výchozí rozměr toho megapozadí v malování:

REGEDIT4

; Malovani predvolba noveho obrazku 111x100px
[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Applets\Paint\View]
"BMPWidth"=dword:0000006f
"BMPHeight"=dword:00000064