Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Virtuálny pc

Mám záujem učiť sa Linux je dobré inštalovať ho na hlavný ssd disk na ktorom je win 10 alebo na druhý hdd disk alebo vitvorit virtuálny Pc? Inak aké su nevýhody virtuálneho Pc?

Ok di­ky za in­fo sk­ú­sim ten vir­tu­ál­ny eš­te by som chcel ve­dieť ak bu­dem sk­ú­šať vi­a­ce­ro sys­té­mov po ich vy­ma­za­ní sa úpl­ne od­strá­nia z dis­ku ale­bo má vý­znam tiež dať vir­tu­ál­ny Pc na dru­hý disk ? Resp. Kde dať ulo­žiť vir­tu­ál­ny Pc na dis­ku?
A má vý­znam dať na vir­tu­ál­nu Pc rov­na­ký sys­tém ako ak­tu­ál­ne po­u­ží­vam win 10 z dôvo­du sk­ú­ša­nia rôzne­ho SW.

Virtualni PC je jen soubor na disku. Když odstraňuješ virtuální stroj, tak se tě program ptá, zda smazat i soubory. Ale kdykoliv to muzes smazat ručně
S diskem ti virtuální počítače ani program nijak manipulovat nebudou.
Pro VirtualBox je většina hlavnich linuxovych distribucí uz pripravena jako virtualni stroje, ale doporucuji si to nainstalovat od začátku, naučíš se to.