Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Upgrade PC sestavy i5 4450 + GTX 1060

Dobrý večer,
chtěl bych se zeptat jaký komponent by mohl nejvíce obohatit tuto sestavu a zvýšit plynulost při hrách, zda by pomohla výměna procesoru či grafiky a jestli má smysl investovat a zvýšit ramky.
děkuji předem za rady.

Moje sestava nyní je:

Intel core i5 4460
Geforce GTX 1060 6Gb
RAM 8 gb
1tb disk, jeden ssd 221 gb

Software se updatuje, hardware se upgraduje. Někdy je lepší nepoužívat cizí termity...
Změna předmětu, původně: Update PC sestavy (host)

Pro dnešní hry to chce jako základ alespoň 6 x Core (nejlépe 12Th). Tvůj 4Core/4Th (což je dnes spíš jen tak na internet) může byt pro novější hry, nebo hry po síti už nahraně nebo zcela nedostačující.

jestli má smysl investovat a zvýšit ramky.

Co se týče pameti, tak snad vidíš jestli ti stačí nebo ne.I tak by ti to FPS nezdvyhlo (3-5fps).
Investovat bych neinvestoval. Prodat dosavadni podklad bez té GPU a koupit novy (uz na DDR4), mi případne lepší volba jak už ti naznačil v prvním příspěvku Pan Host.

PS: Upgradovat na i7 což je taky Quad-Core jen pro 4Th berličky navíc, se ti na hry určitě nevyplatí.

Kouknu se, ale jestli jsem to dobře pochopil tak je nejlepší upbradovat základní desku ? tak jsem myslel jestli byste mi sem nemohli poslat odkaz na nějakou konkrétní, co se týče stavu konta, tak na tom nezáleží.

Nevím zda-li je nejvhodnější chvíle "dnes" kupovat novou GPU, a to jak v otázce dostupnosti tak ceny.
Na té 6Gb GTX 1060 kde typuji že hraje na 60Hz v rozlišení 1080p ještě chvili prezije, myslím že to je jediné, co má na té sestavě ještě nějaký vykon.
(Za sebe bych tedy alespon doporučil s GPU chvíli počkat, ale ať dělá jak uzna za vhodné)

Upgrade neni mozny, graficke karty nejsou a jen tak nebudou. Sestavu mas vyvazenou. Budes s tim muset vydrzet.

Az budou grafiky, tak potom udelat vetsi upgrade s deskou, procesorem a pametma a postavit to na Ryzenu 5600X a nejake RX6700 nebo RTX3060 grafice.

Ak chces upgradovať, tak dosku B550, 16 GB DDR4 3200Mhz CL16(a rýchlejšie čiže viac MHz alebo menej CL) a procesor Ryzen 5 3600 a lepší(minimálne 2600 bazarovy). Grafická karta to ešte ako tak dá a ceny kariet sú úplne katastrofické, aj na bazáre, tak s tým by som počkal. Ako to tak vyzerá, tak možno za 1/2 roka najskôr sa to možno dostane do normálu.

No hlavne pokud zvolis desku s B550 nemuzes použít procesor nizsi tady nez 3000. Ryzen 3600 je o 1500 drazsi nez ten 10400 ktery bych zvolil ja {a je ve hrach o jednotky procent rychlejsi}
Puvodne jsi chtel menit jen procesor/desku proton jsem navrhl ekonomicke řešení zhruba za deset.

Pokud chces dat vic da se vyber komponet uzpusobit.